Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçar, Son Anket Sonucunu Kanal 5'te Açıkladı

29.08.2013 11:55
AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, son anket sonuçlarını açıkladı, teşkilata kritik mesajlar verdi.

Kanal 5 ekranlarında yayınlanan, Yapımcılığını ve Sunuculuğunu Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci’nin yaptığı ‘Son Gündem’ programına konuk olan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, son anket sonuçlarına göre AK Partinin oy oranın yüzde 52 ila 55 arasında olduğunu açıkladı.

Kanal 5, Ankara’da kurduğu yeni stüdyosundan ardı ardına yayınlarına devam ediyor. Kanal 5 ekranlarında yayınlanan, Yapımcılığını ve Sunuculuğunu Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci’nin yaptığı ‘Son Gündem’ programının bu haftaki konuğu AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar oldu. Gündeme ilişkin konuların ele alındığı programda Kaçar, son anket sonuçlarını açıkladı. Kaçar, yapılan son anketlerde AK Partinin oy oranın yüzde 52 ila 55 arasında olduğunu söyledi.

Her seçimde çıta yükseldi

Kaçar, AK Partinin her seçim döneminde oylarının yükseldiğine dikkat çekerek, 2011 seçimlerinden sonra Başbakan Erdoğan’ın özel talimat vererek, “Biz ülkede her iki kişiden birinin oyunu aldık ama geriye kalan oyları nasıl kazanabiliriz bunu düşünmeliyiz” sözünden hareketle çalışmalarını yürüttüklerini vurguladı.

Kaçar, “Bizim oyumuzun yüzde 50’nin üzerinde olması rağbet kaynağı değil, tam tersine sorumluluk bilincimizin daha da artığı anlamına geliyor. Bu sonuçlar milletimize daha iyi hizmetler götürme duygusu ile hareket ediyoruz. Bize umut bağlayan vatandaşlarımızın umutlarını geleceğe nasıl taşırız bu mantık içerisinde hareket ediyoruz” diye konuştu.

Sandık yetkilileri belirlendi

Kaçar, yaklaşmakta olan yerel seçimler kapsamında, bütün illerde ve ilçelerde sandıklarda görev alacak olan kişilerin belirlendiğini de açıkladı. Kaçar, “Şuanda bu kişilerin eğitimleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bütün il, ilçe, belde ev mahallelerde danışma meclisi toplantıları yapılıyor. Ayrıca sandık esaslı danışma toplantıları oluyor. Bir sandıkta bulunan seçmen listesine göre çalışma yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Seçim partisi değiliz

Teşkilat çalışmalarını da canlı yayında değerlendiren Kaçar, AK Partinin seçimlere yakın hazırlık yapan bir parti olmadığını, hazırlıkların seçimlerin bittiği günden itibaren yürütüldüğünü vurguladı. AK Partinin hiçbir siyasi kadroda bulunmayan bir sistem ile ilerlediğini vurgulayan Kaçar, “Her ay AK Parti Genel Merkezinde; il başkanları, il genel meclis başkanları, belediye başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarını katılımı ile toplantılar yapılıyor. Bu rutin şekilde devam ediyor” dedi.

Mahmut Kaçar ikili

Başbakan yakından takip ediyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programına rağmen toplantılara iştirak ettiğini vurgulayan Kaçar, Başbakan Erdoğan’ın, çalışmaları yakından takip ettiğini, notlar aldığını, bu tutumunun da teşkilat çalışmalarına pozitif katkı sunduğunu ifade etti.

Yeni bakış açısı gelişti

AK Parti ile siyasette bilinen tezlerin yıkıldığını ifade eden Kaçar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türk siyasi tarihi genelde iktidarda olan partinin bir sonraki seçimde oyunun düşmesine şahit olmuştur.  Türkiye’de ilkkez bir iktidar partisi her seçimde oylarını artırmıştır. Bu kapsamda emin adımlarla yürüyüş sürüyor. Bizim yapmış olduğumuz son anketlerde de AK Partinin oyunun yüzde 52 ila 55 arasında olduğunu görülüyor. Bu aşamadan sonra halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Milletin taleplerini biliyoruz, bu durumun farkında olarak yola devam ediyoruz.”

Mahmut Kaçar (2)

Adaylık süreci ile ilgili Genel Merkezde koordineli toplantılar yapılacağını ifade eden Kaçar, çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüleceğini ve bu kapsamda tüm teşkilatlara gerekli uyarıların yapılacağını vurguladı. Kaçar, teşkilatlardan aday olmak isteyenlere de gerekli bilginin toplantılarda aktarılacağının altını çizdi.

Bu haber toplam 2400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri