Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçırılan Astsubay IŞİD'in Elinde!

05.01.2015 09:39
Özgür adlı kayıp astsubayı IŞİD’in elinde tutuluyor. IŞİD’in astsubaya karşılık Türkiye’ye sığınan iki üyesini istediği ileri sürüldü.

 

Suriye sınırındaki Öncü Hudut Karakolu Komutanı Özgür adlı kayıp astsubayın, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırıldığı ve Suriye’nin Bab ilçesinde tutulduğu iddia edildi. Terör örgütünün astsubaya karşılıkTürkiye’ye sığınan iki üyesini istediği ileri sürüldü. Astsubayın elindeki G3 piyade tüfeği ve belindeki beylik tabancası ile kaçırıldığı ifade edildi.

Suriye sınırının Kilis bölümünde Öncü Hudut Karakolu’nda görevli astsubay geçen hafta içinde kaybolmasına dair değişik iddialar gündeme geldi. Astsubayın sınırdan geçiş yapan kaçakçıları kovalarken silahı ile Suriye topraklarına girdiği sırada kaçırıldığı ifade edildi.

Bab IŞİD’in önemli üslerinden

Astsubayın sınırdan kaçırıldıktan sonra Kilis’in Çobanbeyli beldesi karşısına düşen ve sınırdan 30 kilometre mesafede bulunan IŞİD’in denetimindeki Suriye’nin Bab ilçesine götürüldü. Örgütün önemli üslerinden biri olan Bab’da, kaçırılan önemli isimlerin tutuldiği ifade ediliyor. Bab’da tutulan astsubayın serbest bırakılması için Türk makamlarının sınırda IŞİD yetkilileriyle bağlantı kurulduğu ileri sürüldü.

IŞİD İKİ MİLİTANINI GERİ İSTİYOR

İddiaya göre IŞİD, astsubay karşılığında Türkiye’ye kaçan ve örgüt içinde geçmişte önemli görevler üstlenen biri Konyalı olduğu öğrenilen iki militanını geri istedi.

Milliyet

Bu haber toplam 1682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri