Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaddafi'yi anüsünden bıçaklamışlar!

18.10.2012 12:16
İngiliz The Independent gazetesi Libya'nın devrik lideri Kaddafi'nin ölümüne ilişkin kan donduran bir haber yayımladı.

Peter Popham’ın haberinde 20 Ekim 2011’de isyancı militanlar tarafından ele geçirilmesinin

ardından, nasıl linç edildiğini gösteren videolar sayesinde Kaddafi’nin ölümüne dair ana hatların bilindiğini belirtiyor.

Ancak gazete İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün dün yayımladığı bir raporda devrik Libya liderinin son saatlerine dair insanı afallatan detaylara yer verdiğini yazıyor.

KADDAFİ'NİN SON SAATLERİ

“Kaddafi’nin son saatleri” başlıklı habere göre Örgüt raporunu Kaddafi’ye yakın çevreden savaşı sağ atlatan kişiler ve yakalandığı sırada orada olan isyancılarla yaptığı röportajlara dayandırıyor.

ANÜSÜNDEN BIÇAKLANDI

Kurumun raporda ele geçirdiğini belirttiği, cep telefonuyla çekilmiş video görüntülerinin “Kaddafi’nin diğer yaralarının yanı sıra, muhtemelen bir süngüyle anüsünden bıçaklandığını” gösterdiği aktarılıyor.

Raporda yer aldığı aktarılan ifadelerden biri militanların üst düzey bir komutanına ait. Habere göre Kaddafi yakalandığı sırada alanda olan komutan olayı, “durum tam bir karmaşaydı… şiddetli bir sahneydi… kafa karıştırıcıydı…” diye tarif ediyor.

LİNÇ EDİLDİ

Independent “Libyalı yetkililer Kaddafi’nin son savaşta iki ateş arasında kalarak öldüğünü iddia etseler de, İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından ele geçirilen kanıtlar, Kaddafi’nin linç edildiğini kesin bir şekilde gösterdi” diye yazıyor.

Yine raporda yer verilen bir röportajda, 28 Ağustos 2011’de Trablus’tan kaçan Kaddafi ile birlikte son zamanlarını geçiren askerlerden biri, Kaddafi son günlerini elektrik ve su olmamasına kızarak ve sürekli Kuran okuyarak geçirdiğini anlatıyor.


 

Bu haber toplam 3898 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri