Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaddafi'nin Adli Tıp Raporu Açıklandı

21.10.2011 14:36
İsyanın başlmasının ardından 9 ay sonra öldürülen Libya'ınnın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin memleketi Sirte'de nasıl öldüğünün detayları ortaya çıktı.

Libya’daki geçici hükümetin başbakanı Mahmud Cibril, Kaddafi’nin çıkan çatışmada çapraz ateşte kalarak öldüğünü açıkladı.

Birçok resmi kaynaktan alınan bilgilere göre, ilk olarak dün erken saatlerde Sirte’nin düşmesiyle kentin batısından kaçmaya çalışan 100 araçlık konvoya Fransız savaş uçakları ve bir ABD Predator insansız hava aracı saldırdı.

CBS News ulusal güvenlik muhabiri David Martin, konvoyun parçalara ayrılarak ateşten kaçmaya çalıştığını ancak en az 15 aracın isabet almaktan kurtulamadığını belirtti. Kaddafi, isabet alan ama havaya uçmayan araçlardan bir tanesinde bulunuyordu.

Araçtan inen Kaddafi ve korumaları, anayolun altından geçen kanalizasyon borularına saklandı.

Adli tıp raporunu okuyan Cibril, “Kaddafi kanalizasyon borusunda çıkarıldı… Hiçbir direniş göstermedi. Yürümeye başladığında sağ kolundan vuruldu ve başka bir yarası olmadan kamyonete taşındı. Araç hareket edince, isyancılar ile Kaddafi yanlıları arasındaki ateşe maruz kaldı. Kaddafi başından vurularak öldü” dedi.

Cibril ayrıca, “Kaddafi’yi öldüren merminin hangi tarafa ait olduğunun anlaşılamadığını” ifade etti.
 

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri