Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadıköy'deki Sloganları Yorumladı

14.11.2013 01:11
A Milli Takım'ın hocası, hazırlık maçları öncesi önemli açıklamalar yaptı.

"GENÇ OYUNCULAR OYNAMAYI HAK ETMELİ"

"Genç yetenekli oyuncular oynamayı hak ediyorsa gidenin yerine de aranmadan hemen alınması gerekiyorsa onlar da burada olur. Yarışma anında çok formda olan oyuncular vardır. Belki de hiç milli takımda oynamamıştır. Ama o sonucu almak için o oyuncuya ihtiyacı vardır. "

"FUTBOLCULAR BİZE KENDİLERİNİ ÇAĞIRTSINLAR"

"Kadro esnektir. Çağırdığımız birçok arkadaşımız var kendileriyle ilk defa kısa görüştüm. Biz bu formaya layık gördük onları. bundan sonra bu formayı almak onların elinde. Bize çağırttırsınlar kendilerini. Kimilerine yanlış olabilir, eksik olabilir. Milli Takım herkesin takımı olduığuna göre herkesi dahil etmeye çalışıyoruz."

"MİLLİ TAKIM HEPİMİZİN"

"Bizim başarılı olduğumuz yıllara bakarsak hep beraber olduğumuz yıllardır. Herkesin bize isimler gönderdiği bir ortamdır. Bunun olmaması için hiçbir neden yok. Kazanınca da kaybedince de hepimizin takımı."

"2. LİG BAZEN SÜPER LİG'İ ÖZENDİRİYOR"

"Bu ülkede 2. Lig'den bir tane insan yok mu ya? Harika maçlar oluyor. Bazı maçlar Süper Lig'deki maçları özendiriyor."

"SELÇUK İNAN'I DİNLENSİN DİYE ALMADIM"

"Bizim zaten bir takımımız var. Bazı arkadaşlarımızı özellikle çağırmadım. Selçuk bizim için çok öenmli bir oyuncudur. Benim için de Milli Takım için de önemlidir. Çok var almadığım. Arda, Burak ve Gökhan'ı da almayacaktım. Arda mesela az oynayacak. Sakatlığı var zaten. Bazı takımlarla konuşup oyuncuları almadık Nuri gibi. "Bazı arkadaşlarımızı bile bile almadım. Ama bu sadece diğerlerini görmek için. Selçuk da biraz dinlensin istedim. Başka bir şey olamaz. Ben geldiğim günden itibaren buraya da (Milli Takım) oraya da (Galatasaray) Selçuk hep oynuyor."

"FORMSUZ OYUNCUYU DA ALABİLİRİM"

"Benim Milli Takım teknik direktörlüğümde formsuz oyuncuyu almama gibi bir durumum yok. Burada düşünürken bir takım oyuncuları görebiliyorsak görelim diye çağırdık. Bundan sonraki maçımız 5 Mart'ta."

"ADANA'DA NEDEN MİLLİ MAÇ YAPMADIM"

"1990'dan beri Adana'da bilerek hiç maç oynamadım. Adana zaten Milli maçları hak eden bir şehir, memleketim olduğu için değil. Yönetim Kurulu ve TFF Başkanı, birçok maçı Anadolu'da oynatmak istiyor. Gerekirse resmi maçları da oynamak istiyoruz. UEFA ve FIFA normlarına uyan stat çok önemli. Mersin'i seçmemizin nedeni hem Adana'ya yakın hem de tarihlerinde milli maç görmemişler."

"HOLLANDA MAÇINI SEYİRCİ ALIRDI"

"Bu ülke şunu gösterdi ki, son Fenerbahçe Stadı'ndaki Hollanda maçında, bir tek söz söylemeden Milli takıma sahip çıkacağını gösterdi. Öne geçseydik, o gün seyirciyle birlikte maçı alırdık."

"MİLLİ TAKIM'LA GÜZEL GÜNLER DE YAŞADIK"

"Biz dünya sıralamasında 7.'liğe  yükselmiş bir takımız. Biz buna layığız. yavaş yavaş da oralara döneceğiz. Hasan Doğan'ı da rahmetle analım.. Bunlara ihtiyacımız var.. 2016'da bunları yaşama ümidiyle geldik."

"İMPARATOR TERİM" TEAZAHÜRATLARI

"Bu tür tezahğratlarda insan kendini daha çok sorumlu hissediyor. Gurur ve sorumluluk bir arada.. Başarıyı her dakika analtmaktan holşanmıyorum. Galatasaray seyircisiyle özel bir bağım var. Ama ülkedeki insanlarla her gün beraberim. Bizler birlikte çokşey başardık. Bu başarılarda herkesin payı var. Ön planda ben görünsem de seyircileri bir kenara atamayız. Kiminin duası, kiminin de tezahüratı.."

"KADIKÖY'DEKİ TERİM TEZAHÜRATLARINA ŞAŞIRDIM"

"Şartlar ne olursa olsun, bunlar herkesin herşeyi takip ettiği konular.. Ülke değişiyor, insanlar herşeyi, doğru bildiği şeyi konuşuyor. Nasıl olursa olsun, herkes için değişik ve enteresan bir durum. Duyduğumda şaşırdım. Ben artık kendimin, ülkenin her tarafında herkes için ayrı bir yere konduğunu düşünüyorum."

habervaktim

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri