Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 kişi öldü, 17 kişi hastanede

26.07.2011 23:22
Kadınlar hamamında, vücuttaki tüyleri dökmek için kullanılan zırnık otu kelimenin tam anlamıyla faciaya yol açtı: 1 kadın öldü, 17 kadın hastanelik oldu...

Alınan bilgiye göre, il merkezindeki Çarşı Hamamı'nda yıkanan 18 kadın, bir süre sonra fenalaşarak bayıldı. Hamam görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine gönderilen ambulanslarla Bayburt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadınlardan Hanife Şık'ın öldüğü belirlendi.

Diğer 17 kadından 6'sı hastanede yatırılarak tedavi altına alınırken, 11'inin ayakta tedavisi sürüyor.

Kadınların, hamam otu olarak da bilinen, vücuttaki tüyleri dökmek için kullanılan zırnık otundan kullandıkları, ardından fenalaştıkları, kadınların bu ottan zehirlenmiş olabilecekleri belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

ÇEVRE HASTANELERE SEVKEDİLDİLER

Bayburt'ta bir hamamda, vücuttaki tüyleri dökmek için kullanılan zırnık otundan zehirlendiği sanılan 17 kişiden 5'i, tedbir amacıyla çevre illerdeki hastanelere sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, il merkezindeki Çarşı Hamamı'nda yıkanan ve ''hamam otu'' olarak da bilinen zırnık otundan kullandıktan bir süre sonra bayılan 18 kadın, Bayburt Devlet Hastanesine kaldırılmış, kadınlardan 1'i hayatını kaybetmiş, 17'si tedavi altına alınmıştı.

Bayburt Devlet Hastanesinde tedavisi süren 2'si çocuk, 3'ü kadın toplam 5 kişi, Erzurum, Erzincan ve Trabzon'daki hastanelere sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Bu haber toplam 3278 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri