Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ön yargılarla hareket edilmemeli"

26.04.2012 10:50
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Tiyatroları'ndaki yönetmelik değişikliğine ilişkin tepkilerle ilgili olarak, "Biraz acele davranıyorlar, takip ederlerse, yakın izlerlerse niyetlerimizin gayet iyi olduğunu görecekler" dedi.
ABD'deki temaslarını tamamlayarak yurda dönen Topbaş, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un mayıs ayı sonunda eşiyle İstanbul'a geleceğini belirterek, kendisine ev sahipliği yapmaktan duyacağı memnuniyeti dile getirdiğini söyledi.
 
Toplantının son derece başarılı geçtiğini ifade eden Topbaş, Türkiye'nin yerel yönetimler olarak dünya platformunda önemli bir yere sahip bulunduğunu ve bundan bir vatandaş olarak gurur duyduğunu kaydetti.
 
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topbaş, Şehir Tiyatroları'ndaki yönetmelik değişikliğine ilişkin tepkilerin sorulması üzerine, Şehir Tiyatroları ile ilgili olarak geçmişte birçok sanatçı ve yöneticinin, yönetmeliğin değiştirilmesi gerektiği konusunda görüş belirttiğini ifade etti.
 
Bunun, müfettiş raporlarıyla dile getirildiğini belirten Topbaş, şöyle devam etti: "Bu çerçevede bir çalışma yapıldı. Biz şunu söylüyoruz; Biraz acele davranıyorlar, takip ederlerse, yakın izlerlerse niyetlerimizin gayet iyi olduğunu görecekler. Çünkü göreve geldiğimiz günden itibaren tiyatroları, sahneleri yenilemek konusunda, yeni sahneler eklemek konusunda ciddi çalışmalar yaptık.
 
6 binin üzerinde koltuk sayısına çıkarttık. Dünyanın hiçbir belediyesinde bu kadar sahne sahibi olan bir kuruluş yok. Bu da bizim tiyatroya, sanata verdiğimiz önemi göstermekte. Maalesef ön yargılarla hareket ediliyor. Düşünce okurcasına tavırlar konuluyor. Bundan biz de rahatsız oluyoruz. Şu anda geçici bir süreç olarak devreye giren bazı çalışmalar var. Ama aktif olarak çok daha beklentilere cevap verecek duruma gelecek. Biraz sabrederlerse, hatta destek verirlerse, ön yargılı olunmazsa, inanıyorum ki güzel sonuçlar alırız."

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri