Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadir Topbaş'tan yeniden adaylık cevabı

11.08.2013 00:20
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçimlere bir yıl kala aday olmak istediğini açıklayan ilk başkan olmuştu. Topbaş, bu kez bir hayli temkinli.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına 7 ay kala, aday adayları arz-ı endam ededursun, Başkan Kadir Topbaş, bir yıl öncesinden daha temkinli. Kadir Topbaş tekrar aday olup olmayacağı sorusunu bu kez farklı cevapladı.
 
"İstanbul başkansız kalmaz" diyen Kadir Topbaş, "Öyle biri başkan olmalı ki İstanbul'da, İstanbulluların sorununu çözen bir Başkan olmalı. Metro ve ulaşım sistemlerini çözen, bu işlerden anlayan insanlara ihtiyaç var. Bizden önce de başkanlar vardı, bizden sonra da başkanlar olacaktır. Kişilerden ziyade önemli olan kentin kazanımlarıdır" dedi.
 
Habertürk'te yayınlanan Bayram Sohbet'i programına eşi Özleyiş Topbaş ile katılan Kadir Topbaş ayrıca şunları da ifade etti:
 

Ben çocuklarıma hep şunu ifade ediyorum; babadan sadece mal ve mülk miras kalmaz. Eş, dost, arkadaşlık bunlar da çok önemli miraslardır. Mal, mülk gelir geçer fakat iyi bir arkadaşlığın, dostluğun daha kalıcı olduğunu çocuklarıma her zaman ifade ediyorum.
 
'Başbakanın gözünden hiçbir şey kaçmaz'
 
Sayın Başbakanımız teknik adam değil, mimar değil fakat çok detaycıdır. Bu nedenle gözünden hiçbir şey kaçmaz. Duyguyla bakıp gerçekten görüyor. Baktığı şeye de inceleyerek bakıyor, sıradan bakmıyor. Mesala bir şantiyeye gelsin , oradaki teknik adamların göremeyeceği bazı eksiklikleri görür. Yani bu nedir ? İşinize merakla, hassasiyetle, duyguyla bakarsanız oluyor. Biz bugüne kadar İstanbul'da bunu yaptık. İstanbul'da da çok şeyler değiştiğini düşünüyorum.Rotahaber.com
  

Bu haber toplam 4432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri