Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kağıt medya bir ayda dip yaptı...

05.11.2012 14:28
Yayinladıkları deglerasyonla haber sitelerini hırsız ilan eden ve tiraj kayıplarını haber sitelerine bağlayan kağıt medyanın tiraj kaybı tüm hızıyla sürüyor. Söz konusu gazetelerin, bir aylık süredeki tiraj kayıpları 220 bini geçti.

Kağıt medyadan 20'sinin bir araya gelerek imzaladığı ve haber sitelerini hırsız ilan ettiği o bildiriyi yayınlamalarının üzerinden tam 1 ay geçti.

Geçen 1 aylık sürede, gazetelerin yasak kararının hukuki hiçbir yaptırımı olmamasına rağmen kağıt medya ile göbek bağı olan 1-2 haber sitesi dışındaki kurumsal yayın yapan haber siteleri, gazetelere meydan okudu ve haber almayı kesti. Haber siteleri ayrıca kağıt medyanın köşe yazarlarına da yayınlarında yer vermedi. Bunun sonucunda da gazeteler gündem oluşturamadıkları gibi, köşe yazarları da birer birer silindi.

Patronlarına 'Haber siteleri haberlerimizi çalıyor. O yüzden tirajlarımız düşüyor' diyerek yalan söyleyen ve tiraj kayıplarını haber sitelerinin üstüne yıkmaya çalışan kağıt medya asıl şoku bugün gelen tiraj raporuyla yaşadı.
 
Haber sitelerinin alıntı yapmaması sonrasında tirajlarının artacağını sanan kağıt medya sadece bu hafta 115 bin 835'lik tiraj kaybı yaşadı.
 
Kağıt medyanın bildiriyi yayınladıkları gün 4.657.334 olan tirajları, geçen bir ayda 4.435.263'e geriledi. Yani gazetelerin 1 aylık süredeki tiraj kaybı 221 bin 941 oldu.
 
Rakamlar ortada. Üzgünüz hala o-kun-mu-yor-su-nuz...
 
ROTAHABER 
Bu haber toplam 3774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri