Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kağıt medya... OKUN-MU-YOR-SU-NUZ...!

09.10.2012 15:24
Yayinladıkları deglerasyonla haber sitelerini hırsız ilan eden ve traj kayıplarını haber sitelerine bağlayan gazeteler, bugün yayınlanan haftalık tiraj raporuyla büyük şok yaşadı.

 

Yayinladıkları deglerasyonla haber sitelerini hırsız ilan eden ve tiraj kayıplarını haber sitelerine bağlayan kağıt medya, bugün yayınlanan haftalık tiraj raporuyla büyük şok yaşadı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü 20 gazetenin ortak imzasıyla yayınlanan ortak bildiride, tiraj kayıplarını haber sitelerine bağlayan kağıt medya, bununla da yetinmemiş ve haber sitelerini hırsızlıkla suçlamıştı. Bildiride 'Gazetelerin içerikleri gazetelerindir' denilerek her türlü haber ve köşe yazısının alıntılanmasını yasaklamışlardı.
 
Gazetelerin bu yasak kararının hukuki hiçbir yaptırımı olmamasına rağmen kurumsal yayın yapan haber siteleri, gazetelere meydan okumuş ve kaynak göstererek yaptıkları alıntıları da almamaya başlamıştı.
 

Patronlarına 'Haber siteleri haberlerimizi çalıyor. O yüzden tirajlarımız düşüyor' diyerek yalan söyleyen ve tiraj kayıplarını haber sitelerinin üstüne yıkmaya çalışan kağıt medya bugün gelen traj raporlarıyla şoka uğradı.
 
Haber sitelerinin alıntı yapmaması sonrasında tirajlarının artacağını sanan kağıt medyanın neredeyse tamamı bu hafta ya tiraj artıramadı ya da traj kaybetti.
Haber sitelerini suçladıkları bildiriyi yayınladıkları gün 4.636.974 olan toplam satışları ise bu haftaki tiraj raporuna göre 4.618.519'e geriledi. Yani 18.455 tiraj kaybı yaşandı.
 
En büyük kaybı ise deklarasyonun ateşli savunucuları Zaman ve Habertürk gazeteleri yaşadı. Onları sırayla Posta, Sabah, Takvim, Akşam, Yeni Şafak, Radikal ve Yeni Asır gazeteleri izledi. Deklerasyonun bir diğer ateşli savunucusu Star ise sadece 447 adetcik tiraj artış sağlayabildi.
 
Durum ortada. Demek ki neymiş... KAĞIT MEDYA... O-KUN-MU-YOR-SU-NUZ....
Yandaki bu hafta açıklanan haftalık tiraj raporu da bizden size promosyon olsun.
 
ROTAHABER
 

Müjde! Kredi Kartı Borcunuz Kalmıyor.

 

 
Bu haber toplam 2670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri