Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalaşnikof mermisi için ortalığı ayağa kaldırdılar

02.06.2012 15:20
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklama yaptığı yerde bulunan ve hemen “tehdit” diye değerlendirdiği kurşunun yerel bir gazetecinin cebinden düştüğü anlaşıldı.

Önceki gün Diyarbakır Kayapınar ilçesindeki kültür merkezinde düzenlenen 2. Ekoloji ve Yerel Yönetimler Konferansı'na katılan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın açıklama yaptığı yerde uzun namlulu silaha ait bir mermi bulunmuştu.

Selahattin Demirtaş, bunun üzerine yaptığı açıklamada ''tehdit'' edildiklerini belirterek, bu konuda hükümeti eleştirmişti.

Tehdit karşısında geri adım atmayacaklarını vurgulayan Demirtaş, "Bu zavallılık ve acizliktir. Bu tehditlerle geri adım attırabileceğiniz tek bir BDP'li olmayacak, bulamayacaksınız. Çünkü, biz haklıyız, meşruyuz. Çünkü biz mazlum bir halkın onurlu siyaseti ve temsiliyetini yürütüyoruz. Bu tür tehditler sadece tehdit edenlerin ucuzluğunu ve çirkinliğini gösterir" demişti.

Gülten Kışanak ise şunları söylemişti: "Kargadan korkan darı ekmez. Biz bu devletin kirli yüzünden derin komplolarından korksaydık bu mücadeleye başlamazdık.”

Evrensel gibi gazeteler de “Demirtaş ve Kışanak, mermiyle tehdit edildi” diye manşet attı.

GAZETECİNİN CEBİNDEN DÜŞMÜŞ

Ancak, o kurşunun Diyarbakır'da yerel bir televizyon kanalında muhabirlik yapan bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı.

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, yerel bir televizyon kanalında muhabirlik yapan bir kişinin merminin kendi cebinden düştüğünü ifade ettiğini bildirdi.

BDP İl Başkanı Zümrüt, muhabirin başka bir habere gitmek için acilen çıkmak istediği sırada anahtarını çıkarırken, merminin cebinden düştüğünü anlattığını söyledi.

Söz konusu gazetecinin ifade vermek üzere polis merkezine gittiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Ntvmsnbc

 

Bu haber toplam 3150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri