Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalaycı'dan Atilla Kart'a sert Cevap

25.04.2011 21:08
Kart, seçim çalışmaları sırasında “Bazı belediyelerde ne yazık ki vatandaşın istemediği olaylar yaşanıyor. Burayla ilgili araştırmalarımızı yapacağız ve konunun takipçisi olacağız. Yeter ki sizler bize destek verin” demişti.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ise yaptığı açıklamada ; “2 kat olan imarı yeni düzenleme ile 6 kata çıkardık. Bunun için hiçbir mahalle sakinin mağdur olmasına izin vermeyiz. Daha öncede belirttiğimiz gibi yaptığımız her projede vatandaşlarımızın hakkını koruma gayreti içerisinde olduk” yanıtını vermişti.


Kalaycı’ya twitter’dan da destek geldi. 
 

Gelen twit mesajları ve Başkan Kalaycı’nın açıklamaları şöyle;


-A.Kart vatandaşlarımızın arasına inmiş. Teknik bilgisizliğini de ağzıyla itiraf etmiş. 1800 km dediği ne ola ki? Alan ölçüsü yerine uzunluk!


-Kendisini yine kim dolduruşa getirdi ki? Sorsa söylerdik, 1800 000 m2 lik alanda yapılan imar calismasiyla 2 kat ve 0,5 olan yoğunluk,


-Vatandaşımızın lehine 6 kat ve 1,4 yoğunluğa, 3 katına çıkarılmış. Bu imarda kim kazançlı? Mağdur olan var mı ki?
 

-Alanlarını vatandaşa imar hakkı vererek temizliyor. Ben Kart a açıklama yapmaktan bıktım, o karistirmaktan bıkmadı. Hak dogrunun yardımcısı.


-Bu arada Meram Belediyesi'ne uyarıyı ancak Meramli vatandaşım verir, Kart değil.


-Biz Ak Partili bir belediyeyiz, halkın ve haklının yanındayız. Kendi belediyelerindeki bereketsizligi halkımız gördü, yaşadı, biliyor.


-fatihgrler halkı anlasalardi iktidar olurlardı. Teşekkür ederim kardesim.


-gulmezfatih Kart bu, a.kart
 

-gfatih başkanım bu akşam anlayamadım kartı ancak teşkilatında açıklama yapması gerekmiyormu


-dyaz başkanım siz sakin ol halk biliyor ne olduğunu her zaman ki gibi ortaya bir şeyler attı arkası gelmeyeceğini kendide bilir


-siz anlatın onlar ne anlar ne yüzleri kizarır


-Başkanım seçim yaklaştı ya artık duyduklarınıza inanamayacaksınız.Çok düştü muhalefette seviye diycem de hep düşüktü!


-bicanali onlara ayırdığı zamanı projelere ayırsa ve Meram'a ve Konya'ya su iktidar döneminde ve yerelde yapılanları görse, ağzını acmaz

Meram Belediyesi  Tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın bugün bazı basın yayın organlarında yer alan açıklamalarına twitter hesabından sert yanıt verdi. Kalaycı, Kart’ın iddialarının aksine Güney Meram Projesi ile bu bölgede oturan her bir vatandaşın en az 3 kat zenginleşeceğini söyledi.

Başkan Kalaycı’nın CHP Konya Milletvekili Kart’a twitter hesabından verdiği mesajlar şöyle: “Sayın Kart vatandaşlarımızın arasına inmiş. Teknik bilgisizliğini de itiraf etmiş.1800 km dediği ne ola ki? Alan ölçüsü yerine uzunluk! Kendisini yine kim dolduruşa getirdi ki? Sorsa söylerdik; 1 milyon 800 bin metrekarelik alanda yapılan imar çalışmasıyla 2 kat ve 0,5 olan yoğunluk vatandaşımızın lehine 6 kat ve 1,4 yoğunluğa yani 3 katına çıkarılmıştır. Bu imarda kim kazançlı? Mağdur olan var mı ki? Belediyemiz çöküntü alanlarını vatandaşa imar hakkı vererek temizliyor. Ben Sayın Kart’a açıklama yapmaktan bıktım ama o karıştırmaktan bıkmadı. Bu arada Meram Belediyesi'ne uyarıyı ancak Meramlı vatandaşım verir; Sayın Kart değil.”

Güney Meram Nazım İmar planının; Ladikli, Büyükkovanağzı, Küçükkovanağzı, Hacıisa Efendi ve Arif Bilge mahallelerini ilgilendiren; Konya - Antalya Karayolu ve Çeçenistan Caddesi arasındaki yaklaşık 1 milyon 800 bin metrekarelik alanı kapsayan bir proje olduğunu belirten Başkan Kalaycı, “Bu mahalleri kapsayan alan genellikle düzensiz yapılaşmanın olduğu, modern Konya kent görünümünden uzak, kentsel teknik altyapı, sosyal altyapı ve yeşil alan gibi birçok donatı yetersizliğine sahip bir bölge durumundadır. Çıkmaz sokaklar nedeniyle birçok eve ambulans ve itfaiye dahi ulaşamamaktadır. Mevcut şekliyle bölgenin yeşil alan miktarı yaklaşık 49 bin metrekare iken bu proje ile 133 bin metrekareye çıkarılmıştır. Ayrıca her türlü sosyal donatı alanları da yer almaktadır ” diye konuştu.

Bu haber toplam 3478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri