Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamalak: İmralı'dan barış çıkmaz!

11.03.2013 00:24
SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Abdullah Öcalan'la sürdürülen görüşmelerle ilgili açıklama yaptı

Saadet Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Erbakan ve yeni bir dünya' isimli programa katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, gazetecilerin imralı sürecine ilişkin sorularını yanıtladı.

Yanıtında; "İmralı'dan barış çıkmaz. Terörün finansman kaynaklarını, silah kaynaklarını yok etmedikçe çözüm sağlanmaz. Sürecin sonunda PKK meşrulaşarak çıkar" dedi.

Kamalak, akan kanı durduracak her türlü faaliyete destek vermeye hazır olduklarını ve destek verdiklerini söyledi. Kamalak, İmralı ile yapılan görüşmelerden barışın çıkmayacağını savunarak, süreçten PKK'nın meşrulaşarak çıkacağını iddia etti. Kamalak bu konuda şunları söyledi:

İMRALI'DAN BARIŞ ÇIKMAZ

"Terörü doğuran sebepler bilinmeden, terörü besleyen sebepler ortadan kaldırılmadan, terörün finansman kaynağı kurutulmadan, terörün silah yolları kesilmeden terörün önleneceği, sona ereceği kanaatinde değiliz. Bize göre İmralı'dan barış çıkmaz. Temel sebepler kaldırılmadan sonuca ulaşmak mümkün değil, buradan bir şey çıkar. Eğer PKK bir terör örgütüyse, o meşrulaşır çıkar.

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri