Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamalak: 'Özür'ün nedeni İran!

23.03.2013 21:43
Kamalak, İsrailin Mavi Marmara olayına ilişkin özür dilemesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. İsrailin özrü ve tazminat ödemeyi kabul etmesinin, Türkiye açısından önemli olduğunu söyleyen...

 

SP Genel Başkanı Kamalak: İsrail’in özrü, İran saldırısına zemin hazırlamamalı

 
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İsrail’in Mavi Marmara olayına ilişkin özür dilemesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. İsrail’in özrü ve tazminat ödemeyi kabul etmesinin, Türkiye açısından önemli olduğunu söyleyen Kamalak, özre ilişkin endişelerini açıkladı. Kamalak, “Özür, İran’a olası bir saldırının zemini olmamalı. Türkiye bu oyuna gelmemeli.” dedi.
 
Mustafa Kamalak, partisinin İlkadım ilçe teşkilatı'nın Samsun Müftülüğü konferans salonunda yapılan 2. Olağan Kongresi’ne katıldı. Gündemdeki konularla ilgili Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na değerlendirmelerde bulunan Kamalak, Filistin’e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine uluslararası sularda saldıran İsrail’in 3 yıl sonra özür dilemesinin manidar olduğunu söyledi. Kamalak, özrün Mavi Marmara’da şehit olan yardımseverleri geri getirmeyeceğini ancak yine de Türkiye açısından önemli olduğunu düşündüğünü kaydetti.
 
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun gecikmeli özrünün İran’a yönelik olası bir saldırının zemini olmasından endişe ettiğini dile getiren Kamalak, “İsrail’in özür dilemesi Türkiye bakımından önemlidir. Ancak bu özür binlerce, yüz binlerce Müslüman kanına karşılık olmamalıdır. Bundan endişe ediyoruz. Çünkü ABD Başkanı Barack Obamaİsrail’in güvenliği bizim birinci önceliğimizdir’ demiştir. İkinci olarak da İran için ‘Her türlü seçenek masamızın üzerindedir.’ ifadesini kullanmıştır. Bu seçeneklerin başında hiç şüphesiz ki İran’a silahlı saldırı geliyor. Bu özür dilemenin ve tazminat ödemenin bedeli Müslüman kanının akması olabilir diye endişe ediyoruz.“ şeklinde konuştu.(AA)
Bu haber toplam 2428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri