Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamer Genç ve Zeyid Aslan kavgası yargıya taşındı

04.05.2013 02:12
CHP'li Kamer Genç, kendisine yönelik sözleri nedeniyle AK Partili Zeyid Aslan ve Erdoğan'a tazminat davası açtı.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan arasında yaşanan tartışma yargıya taşındı.

VEKİLE 100 ERDOĞAN'A 20 BİN TL

Konuyla ilgili açıklama yapan Genç, "O malum zat hakkında açacağım dava 100 bin liradır. Tayyip Erdoğan hakkında açtığım dava da 20 bin liradır" ifadelerini kullandı.

MECLİS'TE ATATÜRK OLMASAYDI KAVGASI..

Meclis'te polemiğe neden olay Kamer Genç'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik "Atatürk olmasa, bir tarikat mensubunun bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz" sözleriyle başlamıştı.

 

Şahin'in "Hadsiz ve terbiyesizsiniz" şeklinde karşılık verdiği Genç'e Meclis Başkanlığı tarafından uyarı cezası verilmişti.

AĞZA ALINMAZ KÜFÜRLER

Geçen hafta meydana gelen olaydan sonra sözlerini düzeltmek için hafta başında kürsüye çıkan Genç'in kullandığı ifadeler bir kez daha gerginliğe neden olmuş ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Genç'e Meclis tutanaklarına da geçen bazı küfürler sarf etmişti.

Bunun üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek de AK Parti grubuna bir mektup yazarak, Zeyid Aslan'ın uyarılmasını istemişti.

Gelişmeler üzerine başkanı olduğu Meclis Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu'ndan istifa eden Aslan'a, AK Parti yönetimince de uyarı cezası verilmişti.

Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri