Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamerun'da cuma namazı kıldırdı

22.12.2012 02:47
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kamerun'da cuma namazı kıldırdı.

Resmi bir ziyaret kapsamında Kamerun 'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez , başkent Yaounde Merkez Camii'nde Cuma namazı nı kıldırdı ve hutbe irad etti. 

Merkez Camii'ni dolduran kalabalık cemaate "Dost ve kardeş Kamerun halkı, aziz Kamerunlu kardeşlerim!" diye hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, iman kardeşliğinin kan kardeşliğinden üstün olduğunu belirterek, "Bizim en büyük muradımız ve Yüce Rabbimizden niyazımız, Kamerun'da yaşayan farklı inanç ve kültür mensuplarının barış ve huzur içerisinde birlikte yaşamalarıdır." dedi.

Ziyaretin Diyanet İşleri Başkanlığı düzeyinde Kamerun'a gerçekleştirilen ilk ziyaret olma özelliği taşıdığını ve iki ülkenin kardeşliği açısından yeni bir sayfa açacağını vurgulayan Başkan Görmez, "Aradan geçen uzun yıllardan sonra ihmal edilen kardeşliğimize bizleri yeniden kavuşturan Yüce Rabbime sonsuz hamd ve senalar ediyorum." diye konuştu.

Kamerun'da yaşayan bütün farklı inanç ve kültür mensuplarının barış ve huzur içerisinde birlikte yaşamalarını dileyen Görnez, "Zira Rabbimiz bize bunu emretmiştir." dedi...

Bu haber toplam 6836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri