Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamudaki FETÖ'cüler nasıl deşifre ediliyor? İşte izlenen yol

31.07.2016 13:45
Kamu kurumlarındaki Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup kişilerin açığa alınması için başlatılan operasyonunun detayları netleşiyor.

Devlette FETÖ ile bağlantısı olanların tespitine ilişkin çalışmalar tüm hızı ile sürerken hükümet, kurunun yanında yaşın da yanmaması, toplumda başka sıkıntılar oluşmaması için nasıl bir yol izleyeceğini belirledi.

Bu çalışma kapsamında unvanlı ve düz memurlar ile ilgili farklı yöntem uygulayacak. Şu anda devletin tüm kurum ve kuruluşlarında şube müdürü ve üstündeki daire başkanı, genel müdür, müsteşar gibi kadrolarda görev alanlar için kapsamlı bir inceleme başlatıldı. Bu isimlerden FETÖ ile bağı tespit edilenler ilk etapta açığa alındı. FETÖ ile bağlantısı olanlar önce kanun hükmünde kararnameler ile memuriyetten atılacak. Aktif olarak FETÖ için çalışmamış, suça bulaşmamış isimler hemen devletten atılmayacak ve ara bir yol izlenecek. Bu durumda olan memurlar, sözleşmeli personel statüsüne geçirilecek.

FETÖ'CÜLER NASIL BELİRLENİYOR?

17-25 Aralık darbe girişimlerinden aldıkları pozisyon.
Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları.
Devlet içinde hızla yükselip yükselmediği.
FETÖ ile mücadelenin başlamasından sonra hala örgüt bankalarına para yatırıp yatırmadıkları, derneklere bağış yapıp yapmadıkları, çocuklarını okullara gönderip göndermedikleri.
FETÖ /PDY kapsamındaki gözaltı ve davalar sırasında adliyelerin önündeki eylemlere katılıp katılmadıkları.
İşe başlaması ya da yükselmesindeki referanslar...  FETÖ'cülerin açığa alınması için başlatılan çalışmanın ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Takvim

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri