Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KAN DONDURAN İTİRAF

27.03.2011 01:40
Kayseri'de 3 çocuğu öldüren katil zanlısı suçunu böyle itiraf etti.
Kayseri'de bundan 1 buçuk yıl önce şeker toplamaya çıkan üç çocuktan birini tecavüz edip bıçakla, Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i boğarak öldüren katil zanlısı Uğur Veli Gülışık adliyeye getirildi.

Zanlının getirilişi sırasında polis önlem alırken, öldürülen çocukların yakınları zanlıya saldırıp linç etmek istedi ancak polis saldırganları çocuk katiline yaklaştırmadı.

Emniyet Müdürlüğü'ndenAnkarave Kayseri'den olayı soruşturan özel ekibin kontrolünde adliye binasına getirilen Uğur Veli Gülışık'ın çok korktuğu ve sürekli başını önüne eğdiği görüldü. Çevik kuvvet polisleri, "Burası Kayseri. Sana Adliyeyi ve cezaevini dar edeceğiz" gibi sözler ve küfürler eden ölen çocukların yakınlarını zanlıya saldırmaktan koruyup, süratle nöbetçi Cumhuriyet Savcısına götürdü. Öfkeli kabalık ise teskin edilerek, dağıtıldı.

ZANLININ İFADESİ

Almanya'da eşinden boşandıktan sonra Talas ilçesinde çocukları öldürülen Ay ve Tekin ailelerine 200 metre ötedeki Pembeköşk apartmanının 3. katında yakınlarıyla oturan Uğur Veli Gülışık'ın, cinayetleri nasıl işlediği, ifadesinde ayrıntılarıyla yer aldı.

Kayseri ve Ankara'dan gelen özel ekip tarafından sorgulanan zanlıya, Yozgat'ın Çayıralan ilçesindekicep telefonusinyallerinden ulaşıldı.

Zanlı Gülışık ifadesinde şu bilgileri verdi:

"Şeker toplamak için kapımı çalan Türkay Ay, Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i evde kimsenin de olhmamasından ve yalnız kalmamdan yararlanarak ,apartman dairesinde ellerini bağlayıp, ağızlarını koli bantı ile bantlayıp alıkoydum. Daha sonra Türken Ay'a tecacüz edip, bıçakla öldürdüm. Etrafa kanlar sıçradı. Kanları temizledikten sonra Ahmet Tuna ve son olarak Dilrubayı,arkadan tek tek ağızlarını kapatıp, boyunlarını sıkarak öldürdüm. 3 çocuğun cesetlerini banyoya koyup, bayramın 3.günü (23 Eylül 2009), Cumhuriyet meydanındaki bir marketten iki bavul satın aldım.Türkan ile Ahmet'in cesetlerini bavullara, Dilruba'nın cesedini se evdeki bir valize koyup, kiraladım otomobilin bağajına evden tek tek indirip, doğum yerim olan Yozgat'ın Çayıralan ilçesindeki baraj göletinin orada kazdığım 1 metrelik çukura üst üste koydum."

Suçunu itiraf eden üç çocuğun katili Uğur Veli Gülışık öldürdüğü çocuklar içinde en çok Dilruba'ya üzüldüğünü belirterek, poliste alınan ifadesinde "Dilruba'ya arkasından sarılıp, ağzını kapattım. Sonra sağ kolumla bastırarak boynunu sıkıştırdım. Ölmemek için çok çırpındı. 1 buçuk yıldır vicdan azabı çekiyorum. Dilruba'nın çırpınarak kollarım arasındaki can verişini hiç unutamadım."
 

 

Bu haber toplam 4714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri