Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Federasyondan "Kanal İstanbul Projesi"ne destek

30.04.2011 00:10
Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Alaattin Çakır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kamuoyunda ''Çılgın Proje'' olarak adlandırılan ''Kanal İstanbul Projesi''ne sektör ve sektör temsilcisi olarak desteklerinin tam olduğunu

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, projenin tüm inşaat sektörü tarafından heyecan ve takdirle karşılandığını ifade etti.

Türkiye'nin ileri demokrasi yolunda önemli mesafeler katettiğini belirten Çakır, açıklamasında, ''Tüm Avrupa'nın ve bir çok komşu ülkenin gıpta ile baktığı gelişen ve büyüyen ekonomimiz böylesine önemli çılgın ve prestij projeleri hayal dünyasının ötesinde yapılır kılmaktadır'' görüşüne yer verdi.

Açıklamasında ''Türk insanını tarihten bugüne 'Çılgın Türkler' diye anılmasının ardındaki en büyük neden, bugün olduğu gibi tarihte de çılgın işlerin ve projelerin Türk milleti tarafından yapılmış olmasıdır'' ifadelerini kullanan Çakır, projenin İstanbul ve Türkiye coğrafyasında yeni ve önemli bir sayfa açacağına işaret etti.

Projenin inşaat sektörü açısından da öneminin büyük olduğunu vurgulayan Çakır, ''Tüm dünyada inşaat sektöründe en büyükler kategorisinde Çin'den sonra 2. sırada yer alan Türk müteahhitlik sektörü de bu projede kendini gösterme fırsatı bulacaktır. Türk müteahhitleri, bu projeye katkı sağlama fırsatı bulacaktır'' dedi.

Çakır, projenin Tüm Avrupa ve Asya kıtasını, Arap dünyasını gelişmiş ülkeleri kıskandıracak kadar çılgın bir proje olduğunu kaydederek, Türkiye'nin tüm imkanları ile projeyi hayata geçirebilecek durumda olduğunu belirtti.

''Projeye sektör ve sektör temsilcisi olarak desteğimiz tamdır. Hayata geçirilmesi halinde, bu projenin tüm artıları İstanbul'a takılacak en değerli pırlanta olacaktır'' görüşünü ifade eden Alaattin Çakır, açıklamasında Başbakan Erdoğan ve emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Bu haber toplam 1278 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri