Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil Dağı eteklerinde petrol aranacak

02.03.2015 14:37
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Türkiye'nin Kandil Dağı eteklerinde petrol arayacağını söyledi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, merkezi Bağdat yönetimi ile yapılan anlaşmalar ve Kuzey Irak ile imzalanan sözleşmeler çerçevesinde Türkiye'nin Kandil Dağı eteklerinde blokları bulunduğunu ve Hindırın ile Çoman sahalarında petrol arayacağını belirterek, çözüm süreci ile birlikte bu yolun açılacağına inandığını söyledi.

"ÇOK CİDDİ BEKLENTİLERİMİZ VAR"

Ankara'da Hacettepe Üniversitesi ile imzalanan madencilik protokolü töreninde çözüm sürecinin enerji sektörüne etkileri ile ilgili soruları yanıtlayan Yıldız, "Enerji sektörüyle alakalı çok ciddi beklentilerimiz var. Özellikle kayıp-kaçaktan tutun ki orada siyasi baskı yoluyla paralarını ödeyemeyen birçok vatandaşın Türk ekonomisine olumlu katkı koyacaklarına inanıyorum" dedi.

"HİNDIRIN VE ÇOMAN SAHALARINDA ARAYACAĞIZ"

Yıldız, "Bizim Bağdat'la yaptığımız anlaşmalar, Kuzey Irak ile alakalı yaptığımız sözleşmeler çerçevesinde hemen Kandil Dağı eteklerinde bloklarımız var. Ve Hindırın ve Çoman sahalarında petrol arayacağız. Ben o yolun da açılacağına bu manada inanıyorum. Enerji sektörünün de çözüm süreci ile beraber yeni bir çalışma alanının oluşacağına ben inanıyorum" dedi.

Bu haber toplam 3320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri