Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil taslağı kabul etti

10.12.2014 17:05
Kandil'e giderek PKK ile bir araya gelen HDP heyetinden Pervin Buldan, örgütün müzakere taslağının arkasında olduğunu söyledi.

HDP İmralı heyetinin son olarak İmralı ile yaptığı görüşmelerin ardından oluşan taslak Kandil'e götürüldü. Bu kez Sırrı Süreyya Önder'in yer almadığı, Pervin Buldan, İdris Baluken ve Hatip Dicle'den oluşan heyet, bugün Kandil'e vardı. İlk gelen bilgilere göre, heyetler arasında varılan mutabakat sonucu ortaya çıkan "müzakere taslağı" Kandil tarafından kabul edildiği bildirildi. 'KANDİL TASLAĞI BENİMSEDİ'
HDP heyeti, PKK ile konuyu görüşmenin ardından Kandil'den döndü. Dönüşte bir açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, örgütün müzakere taslağını benimsediğini ve arkasında duracağını bildirdiğini söyledi.

'SIRRI SÜREYYA: KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ'
Öte yandan İmralı heyeti içinde yer alan isimlerden HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Çözüm Süreci için yürütülen müzakerelerle ilgili açıklama yaptı. Önder, ''Müzakereler taslağını kamuoyuyla paylaşacağız, için de özerklik de var'' iddiasında bulundu.

Demirtaş üzerinden bir linç kampanyası yapıldığını ileri süren Sırrı Süreyya Önder, "Biz Demirtaş'ı yedirtmeyiz" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri