Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil'den dönen HDP'den flaş açıklama!

19.05.2015 15:13
Kandil'e giden HDP'nin İmralı Heyeti, Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. HDP Grup Başkanvekili ve İmralı heyeti üyesi İdris Baluken, KCK'nın, AK Parti'nin adım atması halinde 1 günde bile kongrenin toplanabileceğini söylediğini açıkladı.

HDP heyeti, Kandil'de KCK yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. Açıklama, HDP Grup Başkanvekili ve İmralı Heyeti Üyesi İdris Baluken tarafından okundu.

"ALTI SAAT GÖRÜŞTÜK"

Baluken, "Çözüm süreci kapsamında heyetimizin yürüttüğü çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda heyetimiz dün Kandil'de KCK yetkilileri ile altı saat süren bir görüşme gerçekleştirmiştir. Son Kandil ziyaretimiz de dahil olmak üzere heyetimizin çözüm süreci kapsamında son iki ayda yaptığı çalışmaları ve bu çalışmalar sonucunda vardığımız sonuçları kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" dedi.

YİNE ÖCALAN'A TECRİT UYGULANIYOR BAHANESİ

Kandil'e giden heyette yer alan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken; "İmralı'da Öcalan'a tecrit uygulanıyor. Bu çözüm süreci açısından çok tehlikelidir. Hükümet diyalog kanallarını bilinçli olarak kapalı tutuyor. KCK süreç konusunda hükümetin pratik adım atması halinde bir günde silahsızlanma kongresini toplayabilecek." dedi.

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri