Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil'in Cizre oyunu bozuldu

11.09.2015 17:40
PKK'nın sözde özerklik ilanı için pilot bölge seçtiği Cizre üzerinden kurulan kanlı oyun bozuldu. Gençlik yapılanmasının silah ve teçhizatlı vaziyette Cizre’de konuşlanmaları talimatı veren örgütün kirli planı, güvenlik güçleri sokağa çıkma yasağı ile suy

Terör örgütü PKK'nın sözde özerklik ve sözde bağımsızlık ilanı için pilot bölge olarak belirlediği Cizre'de planlanan oyun devletin kararlı operasyonlarıyla bozuldu. Örgütün üst düzey yöneticilerinin YDG-H militanlarının silah ve teçhizatlı vaziyette Cizre'de konuşlanmalarını talimatını verdiği, YDG-H'lilerin sokağa çıkma yasağından önce kente geldiği ortaya çıktı.

280 TERÖRİST AKTİF HALDE

80 dağ eğitimli teröristle, örgütün şehir yapılanması YDG-H'den 200 teröristin ilçede eylem hazırlığında olduğunu belirlendi. Plana göre ilçede topyekün bir ayaklanmaya hazırlanan terör örgütü, kalkışmaya destek bulması durumunda depoladığı patlayıcı ve silahları halka dağıtacaktı. Örgüt Kandil'den gelecek talimatla kanlı eylemlerine başlayacak, ardından da kırsal bölgelerdeki terör unsurları şehre inecekti. Örgütün ana silah deposu haline getirdiği ve sözde halk mahkemesi kurduğu Cizre, PKK'nın yurt içindeki Kandil'i olarak kullanılacaktı.

PKK'LILAR SIZINCA DÜĞMEYE BASILDI

Bu istihbaratı alan güvenlik güçleri PKK'nın planını tersine çevirdi. 4 Eylül'de sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından örgütün bombalı tuzak, hendek ve barikatlarını bir bir yok edildi. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanılmak istense de güvenlik güçleri başarılı operasyonlarla teröristleri etkisiz hale getirdi. Bu durum oyunu bozulan Kandil'i de fena panikletti. PKK'lıları kurtarma telaşına düşen Kandil ve KCK dün akşam saatlerinde ayaklanma çağrısı yaptı. Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret de 'Savaş başlarsa Cizre'den başlar' sözüyle ilçenin örgüt için önemini ortaya koymuştu.

Karayılan'dan alçakça talimat

PKK terör örgütü hain saldırılarına devam ederken, örgütün sözde Kandil sorumlularından Murat Karayılan'ın telsizden verdiği talimatlar ortaya çıktı. Cemal kod adını kullanan Karayılan 1 Kasım seçimlerinin terör örgütü için önemi olmadığını, askere ve polise uzaktan kumandalı bombalarla saldırı yapılmasını söylüyor.

KAMU KURUMLARI HEDEFTE

Karayılan, örgütün asker ve polise pusularının devam edeceğini belirtiyor ve öncelikli hedefin kamu kurumlarına ait resmi araçları yakmak olduğunu belirtiyor. Terör örgütü elebaşının, askerin sokak eylemlerine müdahil olduğu anda, kırsalda yapılanan teröristlere eylemlere başlayın talimatını vereceği konuşmalarda geçiyor.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri