Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaos planı boşa çıktı

03.05.2015 09:26
Akit’e konuşan hukukçu ve siyasiler, 1 Mayıs üzerinden kaos ve provokasyon bekleyip kandan medet umanların planlarının tutmadığını, İç Güvenlik Yasası’nın provokatörlerin elini kolunu bağladığını vurguladı.

7 Haziran Genel Seçimleri öncesi 1 Mayıs anması üzerinden kaos ve provokasyon planı yapan çevreler başarısız oldu. Muhalefetin yoğun engelleme çabalarına rağmen İç Güvenlik Paketi yasalaşınca, polis provokatörlere göz açtırmadı. Akit’e konuşan hukukçular ve siyasetçiler 1 Mayıs üzerinden kaos ve provokasyon bekleyen kandan medet uman insanların oyunun bozulduğunu belirtti.

PARALEL, 1 MAYISLARI MÜNİPÜLE ETTİ

1 Mayıs’ta herhangi ciddi bir provokasyonun yaşanmamasını Paralel Yapı’ya bağlı polislerin tasfiyesi ve İç Güvenlik Yasası’nın sonucu olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Avukat İsmail Aydın, “Önceki yıllarda 1 Mayıs’ların Paralel Yapı’nın uzantısı polisler tarafından manipüle edildiği kanısındayım. Bu polislerin tasfiye edilmesi ve İç Güvenlik Yasası etkisiyle nahoş olaylar yaşanmadı” dedi.

KAOS PLANLARI TUTMADI

İç Güvenlik Yasasının, zorunlu bir yasal düzenleme olduğunu belirten Hukukçu Kadınlar Platformu Başkanı​ Avukat Figen Şaştım, bunun kaos çığırtkanlığı yapanların beklentilerini boşa çıkardığını belirtti. Avukat Abdullah Balta da 1 Mayıs’ta olayların çıkmamasını yeni İç Güvenlik Paketine bağlarken; Müşir Deliduman ise Emniyet içindeki Paralelci polislerin tasfiyesinin kaos planı yapan mihrakların oyununu boşa çıkardığını kaydetti.

 
Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri