Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kapı kapı dolaşıp anlatın!

17.01.2014 11:55
Büyükelçilere '17 Aralık'ın tüm boyutlarını görev yaptığınız ülkelerde anlatın' diyen Başbakan, parti teşkilatına da 'Kapı kapı dolaşın' talimatı verdi.

81 ilin yanı sıra yurtdışındaki gurbetçilere de ikinci ve üçüncü ziyaretler yapılmasını isteyen Erdoğan, gurbetçilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanacaklarını hatırlattı, “Yolsuzluk kılıfıyla girişilen darbe girişimleri çerçevesinde sadece yerel seçimler değil, Çankaya seçimlerini de etkilemek isteyenler var. Süreci tüm boyutlarıyla dünyadaki vatandaşlarımıza anlatın” dedi.

‘PARALEL DEVLET’

Toplumsal algıya büyük önem veren Erdoğan’ın, AK Parti Genel Merkezi ve AK Parti Grup Başkanvekillerine ilettiği talimatta “Son operasyonlar yolsuzluk kılıfıyla AK Parti ve hükümeti devirme hamlesi” başlığı ana unsur olarak belirlendi. Teşkilatın, paralel devlet girişimlerine karşı uyanık ve duyarlı olması, operasyonların devamının 30 Mart yerel seçimlerine kadar devam edebileceğinin de vatandaşlara anlatılmasının istendiği talimattaki mesajlar özetle şöyle:

- Seçmene AK Parti’nin yolsuzluklarla mücadele eden bir hareket olduğu, buna rağmen diğer partilerin belediyelerine değil, AK Parti’ye dönük soruşturmalar yürütüldüğü, bunun devlet içinde örgütlenen ve birbiriyle bağlantılı polis ve savcılar tarafından yapıldığı anlatılacak.

- Teşkilattan görevden almalarla ilgili sorulara “belli amaçlarla yolsuzluk operasyonlarını yapan polislerin görevi kötüye kullandıkları” yönünde yanıt verilecek.

- Yapılan operasyonlar ve medyada çıkan haberlerin Türkiye’yi dünyada yalnızlaştırmaya dönük olduğuna vurgu yapılacak. Aynı çevrelerin, “AK Parti iktidarı otoriterleşti. Kendi yolsuzluklarını açığa çıkaran polis ve savcıları görevden alıyor” havasını Batılı ülkelere aktarmak için birçok dilde yayınlar yaptığı da evlere gidilerek anlatılacak.

- Operasyonlarla Türkiye ekonomisinin çökertilmek istendiği, böylece herkesin fakirleşeceği vurgulanacak.

VEKİLLERİN NABZI

AK Parti Grup Yönetimi de milletvekillerinin kafalarında soru işareti kalmaması için harekete geçti. Grup başkanvekilleri, sorumluluğunda bulunan vekillerle 40-50’şer kişilik gruplar halinde kahvaltılı toplantılarda buluşarak, gelen soruları yanıtladı. Parti yönetimi bu buluşmalarda milletvekillerine, yaşanan son süreçle ilgili sakin olmaları tavsiyesinde bulunurken “Tabanda samimi duygulara sahip insanlara sahip çıkın. Onları uzaklaştırmayın” önerisi yaptı.(Habertürk)

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri