Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kar geliyor! Sıcaklık 10 derece birden düşecek...

02.12.2013 15:24
Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde yağışlı hava etkili olmaya devam ederken, yeni haftayla birlikte kar da kapıya dayanıyor.

Hafta sonu artan hava sıcaklıkları yeni hafta ile birlikte yerinisoğuk ve yağışlı havaya bırakıyor. Salı gününden itibarensıcaklıklar 10 derece birden azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamayagöre, salı günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğukhava dalgası nedeniyle; hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgelerbaşta olmak üzere ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın salı günüMarmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Ortave Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-60 zaman zaman 70-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hafta başında kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla beklenen yağışların, hava sıcaklığındaki hissedilir derecedeki azalışla birlikte 02.12.2013 Pazartesi akşam ve gece saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, 03.12.2013 Salı günü Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Sivas çevrelerinde karla karışıkyağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

03.12.2013 Salı günü kuzey ve iç bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere beklenen ani sıcaklık düşüşü, poyraz vekarayel fırtınası, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (kara ve deniz ulaşımında aksama, trafikte aksama, buzlanma ve don olayı vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı ve hafif Yağmurlu, gece saatlerinde kuzey kesimleri karla karışık yağmurlu. (8)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(18)

ADANA: Parçalı bulutlu.(21)

ANTALYA: Parçalı yer yer çok bulutlu.(22)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu.(15)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı.(-7)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli.(13)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bursa ve Bilecik çevreleri yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Aksaray, Nevşehir ve Kayseri çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, gece saatlerinde Eskişehir, Çankırı, Yozgat ve Sivas ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, akşam ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

ORTA VE Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Erzincan ve Erzurum, gece saatlerinde Ardahan, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Batman ve Siirt çevreleri Yağmurlu geçecek.

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri