Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kar yağışı daha ne kadar devam edecek?

08.02.2012 09:40
Meteorolojiden yapılan açıklamada kar yağışları bir çok bölgede etkili olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri, Hatay, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Karadeniz'de hissedilir derecede (5 ila 7 derece) olmak üzere kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı, Kuzey Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yünlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DENİZ ULAŞIMINA HAVA MUHALEFETİ
İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), hava muhalefeti nedeniyle bazı seferleri iptal etti. İDO'dan alınan bilgiye göre, İDO'nun, saat 07.00'deki Yenikapı/Bandırma hızlı feribot seferi ile saat 07.30'daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferi yapılamayacak. İDO ayrıca saat 18.30'daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferini gerçekleştiremeyecek.

HANGİ İLÇELERDE YOĞUN KAR VAR ?
Kar yağışının sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, Anadolu yakasında Pendik, Çekmeköy, Beykoz ve Üsküdar ile Ümraniye'nin yüksek tepelerinde, Avrupa yakasında ise Beylikdüzü, Çatalce ve Büyükçekmece ilçelerinde etkili olduğu görüldü..

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri, Hatay, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı, Kuzey Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yünlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güney ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat), zamanla fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güney ve güneybatı, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Osmaniye Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde, öğle saatlerinde Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere Isparta, Burdur ve Kahramanmaraş çevrelerinde kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile Kayseri çevrelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Kilis, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN 

 

Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri