Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kara operasyonu için hazırlıklar başladı

23.08.2011 17:08
Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik Ramazan Bayramı sonrası sınır ötesi kara operasyona hazırlanan TSK sevkiyata başladı...

Son dönemde art arda yaşanan terör saldırılarının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta başlattığı hava harekatı aralıklarla devam ediyor. Türk jetleri başta Kandil Dağı olmak üzere PKK'ya ait birçok kampı bombalıyor. Öte yandan, sınır bölgesindeki askeri hareketlilik de sürüyor.

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik Ramazan Bayramı sonrası sınır ötesi kara operasyona hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri sınır bölgesine yaptığı lojistik sevkiyatının ardında, personel sevkiyatına başladı. 2 bin komanda sivil minibüsler ile Şırnak'a gönderildi.

Doğu ve Güneydoğu'da terör saldırıları artması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik başlatmış olduğu hava destekli operasyonlar sürüyor.

Hükümetin 17 Ekim'de sonara erecek sınır ötesi tezkereyi 1 yıl uzatma isteği, sınır ötesi kara harekatı gündeme getirdi.

Sınırın sıfır noktasında 3 aydan bu yana yapılan lojistik desteğin ardından ise bölgeye bu kez karayolu ile personel sevkiyatı yapıldı. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'ndan toplatılan 2 bin komando 120 araçlı sivil minibüsler ile Mardin yolu üzerinde Şırnak'a sevk edildi.

Son yılların en büyük askeri sevkiyatı sırasında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Karayolunda konvoyun başında zırhlı panzer, orta ve sonlarında ise sinyal kesici Jammer araçlar eşlik etti.

 

Bu haber toplam 7092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri