Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karadavi istifa etti

22.12.2013 00:53
Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Ezher'e bağlı İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Ezher'e bağlı İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Karadavi istifasına ilişkin yayımladığı yazılı açıklamada, "Ben oluşumu zayıf, performansı cılız olan bu kurulun üyeliğineihtiyaç duymuyorum, istifamı Mısır halkına sunuyorum" dedi.

"Benim sultanın dizinin dibinde ilerleyen kurumlar veyakurullara üye olmaya hiç ihtiyacım yok" ifadesine yer verilenaçıklamada, "İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu, Mısır'daki darbe generallerin gerçekleştirdiği vahşi katliamlar karşı ne bir beyan ne de bir fetva yayımladı" denildi.

Ezher bünyesinde yer alan İslami Araştırmalar Yüksek Kurulu, dört büyük mezhepten alimlerin yer aldığı 50 üyedenoluşuyor.

Karadavi, 3 Aralık'ta yaptığı açıklamada da Ezher Yüksek Alimler Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

HABER10

Mısır'da mevcut yönetimine yönelik sert eleştirileri sebebiyle, yönetimin tepkisini çeken Karadavi'nin, Hüsnü Mübarek rejimine son veren 25 Ocak devrimi sırasında Vadi'n-Natrun Hapishanesi'nde meydana gelen firar olaylarıyla ilgili açılan davada da adı sanıklar arasında geçiyor.

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri