Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karargahlar temizleniyor

16.07.2016 13:27
Darbeci askerler ve komutanları gözaltına alınıyor.

Şırnak'ta Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan ile 2'si binbaşı 3'ü yüzbaşı 309 asker yakalandı.

ARDAHAN
FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Ardahan Garnizon ve 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın gözaltına alındı.

EĞİRDİR
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya, gözaltına alındı.

BİTLİS
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Settar Afşar (fotoğrafta) ile aynı birlikte görev yapan Kurmay Başkanı Ercüment Takır gözaltına alındı.

ERZİNCAN
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili 3. Ordu Harekat Kurmay Yar Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar gözaltına alındı.

SİVAS
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında, hakim ve savcı oldukları öğrenilen 6 üsteğmen ve bir teğmen gözaltına alındı.

BALIKESİR
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili, Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek ile Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu gözaltına alındı.

İZMİR
FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle Çardak Havaalanı önünde alınan önlemin ardından, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında sabah saatlerinde çok sayıda asker için gözaltı işlemi başlatıldı.

VAN, HAKKARİ, MUŞ
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir Tuğgeneral ile bir yarbay, Van'da 2, Hakkari ve Muş'ta da bir albay gözaltına alındı.

MANİSA
Manisa Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan ile Merkez Komutanı Albay Murat Yıldız, darbe girişimine karıştıkları gerekçesiyle emniyet güçlerince gözaltına alındı.

HAKKARİ
Hakkari İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Demiray Demirci, savcılık talebiyle gözaltına alındı..

İZMİR
Bornova 57'nci Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Başol gözaltına alındı.

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri