Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayalçın" Ankara için internet"diyor

12 Şubat 2009 / 20:36
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, ''Ankara'nın tüm sokaklarının imar hakları, durumları belediye internet sitesinde yayımlanacaktır." dedi.

Karayalçın'ın Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Başkent Niğde Vakfı'nı ziyaret eden Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 15 yıl önce aldığı ''Ankara emanetini'' iyi kullanamadığını, Başkentlilerin ''kötü su'' nedeniyle damacana suya 300 milyon dolar harcamadığını söyledi.

Ankara için hazırladıkları ''Acil Tedavi Planı''nda, öncelikli olarak Kızılırmak suyunun arıtılmasını hedeflediklerini belirten Karayalçın, Gerede Havzası'na yatırım yapılmamasını da eleştirdi. Karayalçın, ''Gerede Havzası'ndaki su uzmanlara göre en yüksek kaliteli su kaynaklarından birisidir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 2003 yılında belediyeye 'Gerede Havzası'ndaki suyu dereye sokacaksın' demesine rağmen, bu yatırım yapılmamıştır'' dedi.

''Hemşehrilik Geliri'' ile 25 bin kişiye iş gibi sosyal projelerin Ankara'da yoksulluğu bitireceğini, yönetimin, denetimin saydamlaştırılması ve Ankaralıların yönetime katılmasıyla ilgili düzenlemeler öngördüklerini ifade eden Karayalçın, belediye başkanı olması durumunda, ildeki bütün belediye başkanlarını sürekli ve düzenli olarak ''Başkanlar Kurulu'' adlı bir platformda bir araya getireceğini bildirdi.

Murat Karayalçın, ''Ankara Hakemliği'' kuracaklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Hemşehrilerimize 'sen bir mahkemeye git' yerine, 'hakeme git' diyeceğiz.

Ankara'nın tüm sokaklarının imar hakları, durumları belediye internet sitesinde yayımlanacaktır. Kendi sokağınızdaki imar durumunu anlayacağınız bir Türkçe ile internet sitesinde göreceksiniz. Bu, imar konusunda rant oluşmasına ve plan değişikliklerine karşı düşünülebilecek önemli bir çözüm olacaktır. Bu, önemli bir meydan okumadır.

Belediye Meclis toplantıları radyo ve televizyonlardan yayınlanacaktır. Belediye harcamaları saydamlaştırılacaktır.''

Başkan olması durumunda kendisi ve ailesinin mal varlıklarının 24 saat belediyenin internet sitesinde yayımlanacağını bildiren Karayalçın, bunu ''bireysel bir meydan okuma'' olarak nitelendirdi ve belediyeye bağlı şirketlerin denetleneceğini ifade etti.


AA

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri