Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayılan gazisi Burucerdi konuştu!

14.08.2011 19:30
"Karayılan yakalandı demedim, yakalanması gerekir dedim"

İran'ın resmi haber ajanslarından Fars’ın bildirdiğine göre, İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, terör örgütü PKK'nın “iki numaralı isminin” yakalandığı haberlerini teyit etti.

Anadolu Ajansı İran'ın, terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ı yakalandığı haberini duyurdu. Ancak daha sonra düzeltme geçerek haber metnindeki 'Karayılan' ifadesinin yerine 'ikinci adam' ifadesini kullandı.

DAVUTOĞLU MESLEKTAŞINI ARADI

Davutoğlu, bugün İran Dışişleri Bakanı Salihi'yi arayarak, Karayılan'ın yakalandığı haberlerini sordu. Salihi'nin Davutoğlu'na, ellerinde Karayılan'ın yakalandığına ilişkin bilgi olmadığını söylediği bildirildi.

HABERİN KAYNAĞI DA YALANLADI

Aynı şekilde Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Ümit Yardım'ın da "Karayılan yakalandı" haberinin kaynağı olarak gösterilen İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ile konuştuğu ifade edildi. AA'nın haberinde, Burucerdi'nin bu görüşmede büyükelçiye, "Karayılan'ın yakalandığını söylemediğini" aktardığı belirtildi.

YAKALANDI DEMEDİM

Burucerdi Tarhan Büyükelçisine yaptığı açıklamanın ardından tekrar konuştu.. Burucerdi, "Karayılan yakalandı" demedim, "yakalanması gerekiyor" dedim. 

Bu haber toplam 2526 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri