Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARAYILAN'DAN PKK/KCK'YA SALDIRI EMRİ

11.10.2012 13:08
PKK/KCK'nın Doğu ve Güneydoğu'da eğitime yönelik okul yakma, öğretmen kaçırma, sistemi boykot etme eylemlerinin perde arkası...

Terör örgütü PKK son günlerde okullara saldırılar düzenliyor. Önceki gün Hakkari ve Diyarbakır'da öğretmen ve öğrenciler sınıflardayken molotof bombaları ile saldırı düzenlediler. Bir öğretmenin hayatını ortaya koyarak PKK'lı teröriste engel olması büyük bir faciayı önledi.

Bölgeden gelen bilgilere göre PKK'nın yeni eğitim ve öğretim yılında okulları boykot ettireceği biliniyordu ama son dönemde okullara bombalı saldırı düzenlemesinin başka bir anlamı olmalıydı.

Hürriyet'in dünkü haberine göre terör örgütü PKK, Karayılan'ın talimatı doğrultusunda halk ayaklanmasını tahrik etmek için saldırı çağrısında bulundu, telsizden PKK'lı teröristlere saldırı emri verdi.

PKK'lı Murat Karayılan örgütün şehir yapılanmalarına, halk ayaklanmasını tahrik etmeye yönelik saldırı çağrısında bulundu.

KARAYILAN'IN TELSİZ KONUŞMASI

Karayılan, 3 Ekim'de örgütün eyalet sorumlularına yönelik yaptığı telsiz konuşmasında, halkın tahrik edilmesi için 'isyan eylemleri' adı altında saldırıların artırılmasını istedi.

Bölgedeki okullara saldırının Karayılan'ın bu çağrısı üzerine başlaması dikkat çekti. 

Bu haber toplam 2420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri