Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayılan'ın "24 SAAT" Emri ve KCK

02.11.2011 09:28
"Elini kolunu sallayarak dağa çıkmak mümkün değilse, 16-17 yaşındaki genç Kürtler nasıl PKK militanı olup Kandil'e yerleşiyor?

Bir kısım açılımcılar ve bazı liberaller KCK operasyonlarını, Kürtlerin siyaset yapma hakkı elinden alınıyor iddiasıyla eleştiriyor. KCK operasyonları inatla ve ısrarla bazı çevreler tarafından sulandırılıyor, manipüle ediliyor.

Ancak KCK iddianamesini kıyısından köşesinden birazcık okusalar, internetten kolayca ulaşabilecekleri devlet yapılanmasını tarif eden ve anayasa olara nitelendirdikleri "KCK Sözleşmesi"ne baksalar KCK'nın ne olup ne olmadığını anlayacaklar.

Sabah Yazarı Emre Aköz bugünkü yazısında KCK'nın ne kadar tehlikeli bir oluşum olduğunu ve hafife almamak gerektiğini yazmış.

Hatırlarsanız Karayılan, bir keresinde ikinci adam Karayılan istediğimiz kişiyi 24 saatte öldürebiliriz diye bir açıklama yapmıştı.

MİT-PKK görüşmelerinde ise MİT Müsteşar Yardımcısı, PKK'lılara metropolleri bomba ile doldurduğunuzu biliyoruz demişti.

PKK militanlarının Kandil'de ve kırsalda olduğu düşünülürse bu eylemleri şehirde kim yapacak?

İşte bir kez daha KCK gerçeği;

Emre Aköz'ün bugünkü yazısından ilgili bölüm;

"...

KCK hakkında başka iddialar da var: Büyük kentlerdeki PKK yanlısı kanun dışı sokak gösterilerini ve araba yakma eylemlerini de bu örgütün organize ettiği söyleniyor.

Murat Karayılan bir keresinde, "İstediğimiz kişiyi 24 saat içinde öldürebiliriz" demişti. Bunu yapacak olan, herhalde Kandil'den yola çıkıp Ankara'ya, İzmir'e gidecek bir militan değil, kent örgütlenmesinin bir tetikçisi olsa gerek.

"Artık silahla bir yere varılamaz" dediği için Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i, örgüt adına sorguya çeken "belediye işçisi" de KCK'nın bir parçasıydı.

Kamuoyuna yansıyan MİT-PKK görüşmelerinde, MİT görevlisi Afet Güneş, "Biliyoruz metropolleri de doldurdunuz bu arada; patlayıcılarla doldurdunuz" diyor PKK'lı Sabri Ok'un, yarım ağız, "Yok canım" demesi, üzerine Güneş ısrar ediyordu: "Hepsini biliyoruz."

Metropollere yığılan patlayıcıları saklayan ve günü geldiğinde kullanacak olanlar, elbette o sırada dağda olan militanlar değil, KCK'lılar...

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Büşra Ersanlı, işte bu yapılanmanın parçası olduğu iddiasıyla geçen gün gözaltına alındı.

Nedir bu olay? Muhalefete tahammülsüzlük mü, örgüte yardım ve yataklık mı? Yarın devam edelim... 

Bu haber toplam 1762 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri