Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARAYILAN'IN GREVDEKİLERE VERDİĞİ TALİMAT?

01.11.2012 13:02
2012'yi "final yılı" ilan eden PKK-KCK, şehirde ve kırsalda güvenlik güçlerinden büyük bir darbe yiyince bu sefer cezaevlerindeki mahkumlar üzerinden yeni planını devreye soktu.

"Yaşatmaya çalışan Devlet, öldürmeye çalışan ise sizlersiniz"

Yener Dönmez yazısını bu cümle ile bitirmiş. Aslında bu analizin de son günlerde Diyarbakır, Yüksekova gibi yerlerdeki sokak eylemlerinin de bir süredir devam eden açlık grevlerinin de ana teması bu cümle.

İmralı ve Kandil'den gelen emirler doğrultusunda Türkiye'nin değişik yerlerindeki cezaevlerinde aynı anda başlayan açlık grevinin bireysel bir inisiyatif olduğunu düşünülemez.

2012 yılını final yılı ilan eden, Şemdinli'yi ele geçirmeye çalışan ancak büyük bir darbe yiyen örgüt, kış gelmeden son kozunu da cezevlerindeki PKK-KCK'lı tutuklı ve mahkumlar üzerinden oynuyor.

Yener Dönmez bugünkü analizinde, BDP-PKK-KCK'nın açlık grevi üzerinden oynadığı son oyunu ve bu tuzakta BDP'nin rolünü deşifre etti.

Bu ülkede kavramlar yine tezadıyla buluştu.

Demokrasi adını bir şekilde parti adına ekleyip halkın iradesi yerine silahlı terör gruplarına dayananlar bir kez daha sahne aldı.

Demokrasiyi ağızlarından düşürmediler, terörle iç içe, omuz omuza, kucak kucağa oldular.

Kendi deyimleriyle saflarını belli ettiler.

ÖCALAN TALİMAT VERDİ

Şimdi ne yapıyorlar? Öcalan'ın verdiği talimat gereği sokakları hareketlendiriyorlar.

BDP elebaşı Selahattin Demirtaş Batman'da konuşuyor: "Dışarıda ölümler olmasın diye asker ölmesin diye gerilla ölmesin diye 600 insan canını feda ediyor. Siz Kürdistana özgürlük getirecek halk olduğunuz için büyüksünüz."

Bu şekilde Demirtaş halkı sokağa dökme talimatını yerine getirmiş oluyor. Aynı mitingde "Salı günü hayatı durdurarak, kepenkleri açmayarak, alışveriş yapmayarak, çocukları okula göndermeyerek, o gün bedenleri açlığa yatırmış ceza evlerindekilere destek olmanın günüdür" diyor.

KARAYILAN SÖYLÜYOR BUNLAR YAPIYOR

Bu açıklamaları da PKK/KCK'nın yayın organlarında yer alıyor. Oraya da, buraya da ne diyeceğini zaten Kandil'den Karayılan söylüyor. Bunların bir şey dediği yok ve papağan misali söyle, yat, kalk, sus... İrade yok, Karayılan ne derse o.

Bir mahkum yakını şöyle diyor: "Karayılan'dan cezaevine iletilmiş açlık grevleri eylemleri sonlandırma açıklamamız gelse bile, eylemciler talepleri yerine getirilmediği gerekçesiyle eylemlere devam edecekler."

Bir siyasi partinin ölüm oruçlarının talimatını verdiği/ilettiği ve desteklediği tarihte görülmemiş bir durumdur. Bu "paye" de BDP'ye nasip oluyor.

Terörle sarmaş dolaş hale gelen BDP, artık "ölüm emirleri" veren bir siyasi harekete dönüşmüş durumda.

BDP YAKINDA İNFAZ EMİRLERİ DE VERİR

Bunun bir adım sonrası BDP'nin bizzat "infaz" emirleri vermeye başlamasıdır. Bu partinin yaptıklarına dünyanın hiçbir yerinde siyaset denemez.

Bütün bunların geldiği anlam şu:

- Kandil ve BDP ölüm oruçları ve açlık grevi talimatını bizzat veren ve destekleyen taraftır.

- Hükümetin ve cezaevi koşullarının söz konusu eylemle bir alakası yoktur.

- Karayılan'ın cezaevine ulaşan talimatı çok açıktır. Bu eylemlerin ölümle sonuçlanmasını istemektedir.

- İşledikleri bombalama ve öldürme olaylarından dolayı cezaevinde bulunan ve masumları öldürmeye kodlanan mahkumlar örgütün mevcudiyetinden ve kendilerini kullanmalarından dolayı içeridedirler.

- Örgüt, kendisi yüzünden cezaevine düşen bu insanlardan amaçları doğrultusunda bir kere daha istifade etmek istemekte, bu sefer de onları ölüme göndermektedir.

- Hiçbir sebep, bir nevi cinayet olan bu eylemleri gerçekleştirmeyi haklı gösteremez.

- Meydana gelecek ölümlerden hükümeti suçlayan çevreler bir kez daha düşünmeli ve bence Karayılan'a ile Demirtaş'a dönmeli ve hesap sormalılar.

"Ölüm oruçlarını başlatma talimatını sizler verdiniz, sizler destek oldunuz ve ölümlerden de sizler sorumlu olacaksınız" demelidirler.

Her attığı adımda, ortaya koyduğu stratejide, başarısız olan örgütün, cinayet makinesi gibi kullandığı insanları şimdi de ölüm orucu ve açlık greviyle imha etmek istediği resmi iyi okuyalım.

Yaşatmaya çalışan Devlet, öldürmeye çalışan ise sizlersiniz. 

Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri