Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karkamış sınır hattında tedbirler artırıldı

23.08.2016 00:07
Halep'e bağlı Cerablus kentindeki gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri, Karkamış sınır hattı boyunca tedbirlerini artırdı.

Terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Suriye'nin Cerablus ilçesinden, Gaziantep'in Karkamış ilçesine yönelik havan saldırısının ardından Karkamış sınır hattındaki güvenlik önlemleri artırıldı.

TANKLAR SINIRDA

Önlemler kapsamında, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığından gönderilen çok sayıdatank, zırhlı personel taşıyıcı araçlar ile çeşitli ağır silahlar önceden belirlenen noktalara konuşlandırıldı.

Karkamış sınır hattında tedbirler artırıldı

İŞ MAKİNALARI MEVZİ KAZDI

Ayrıca sınır hattındaki bazı bölgelere iş makinalarıyla mevziler yapıldı. Sınır hattını zaman zaman yaya olarak da kontrol eden sınır devriyeleri, Suriye tarafındaki gelişmeleri de yakından izliyor.

Karkamış sınır hattında tedbirler artırıldı

Bu arada bazı üst düzey komutanların, Soylu 1. Hudut Karakoluna geldiği, burada konuşlanan zırhlı araç ve personeli denetlediği öğrenildi.

Karkamış sınır hattında tedbirler artırıldı

Terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Suriye'nin Cerablus şehrinden, Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınır hattına geçen günlerde 9 havan mermisi atılmıştı.

Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri