Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaset Skandalı'na TÜRKEŞ'Lİ Yorum?

20.05.2011 09:54
MHP'deki kaset skandallarının ülkücü olarak içlerini acıttığını söyleyen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Başbuğ'un sözlerini hatırlattı.

 

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, MHP'de ortaya çıkan kaset skandalının ülkücü camiaya mal edilemeyeceğini söyledi. Ankara'da yaptığı miting sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Topçu, yaşananların üzerinden kaba siyaset yapmayacaklarını vurguladı ve ekledi:"Siyasî ve insan ahlakına uygun olmayan işler varsa bunlar hızlıca tasfiye edilmeli. Rahmetli Başbuğ her toplantının açılışında, 'Yavrum, ülkücü imanlı ve ahlaklı olur.' derdi. Böyle bir gelenekten geldiğimiz için içimiz acıyor. Millet bunu 12 Hazi-ran'da değerlendirecektir."

Seçim çalışmalarına Ankara Beypazarı'nda devam eden Yalçın Topçu, Hanlarönü Meydanı'nda halka hitap etti. 12 Haziran'da iktidara gelmeleri halinde yapacakları projeleri anlatarak vatandaşlardan destek istedi. Mitingden sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Topçu, MHP'deki son gelişmelerle ilgili şu yorumu yaptı:

"MHP'de yaşananlar bir ülkücü olarak içimizi acıtıyor. Siyaset eğer kasetlerle bir taraflardan dizayn edilmeye çalışılıyorsa ben siyasetin bu usulüne karşıyım. Ülkücü vicdanla baktığım zaman da, ülkücü gelenekten gelen birisi olduğum için önce iman ve ahlak... Rahmetli Başbuğ da her toplantının açılışında, 'Yavrum, ülkücü imanlı ve ahlaklı olmalı' derdi. Böyle bir gelenekten geldiğimiz için içimiz acıyor. Bunun üzerinden kaba siyaset yapmam. Yani ben Meclis'teki iktidar-muhalefet siyaset anlayışını reddediyorum. Bunun üzerinden siyaset yapmam. Milletin iradesine talip olanlar, bu iradeyi Meclis'e iktidar olarak taşıyacağını söyleyenler tabii ki millet iradesine, millet değerlerine uygun davranmalılar."

Bu tür hadiselerin dünyada da birçok isme zon anlar yaşattığına dikkat çeken BBP lideri, şöyle devam etti: "Bu tip toplum vicdanına uymayan ahlakî davranışlar partilere zarar veriyor. İşte Deniz Bey'in tasfiyesi... İşte MHP'de yaşananlar... Ben bunun üzerinden siyaset yapacak ahlaka sahip değilim. Sadece ülkücü gelenekten geldiğim için, bu olaylar ülkücü, milliyetçi camiaya mal edilmemeli diyorum. Bu insanların yaptığı hataların bedelini kendi kurumları mutlaka ödeyecektir." 

Bu haber toplam 1650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri