Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kasetler AK Parti'yi neden mi deviremiyor

04.03.2014 01:18
Yıldıray Oğur, art arda sosyal medyaya dökülen ses kayıtlarının, beklenilenin aksine AK Parti oylarını etkilememesinin nedenlerini, köşesinde alıntıladığı bir yazı ile açıkladı.

Türkiye gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, Serbestiyet adlı internet sitesinde 35 kişi tarafından okunan Berat Özipek'in bir yazısına yer verdiği köşesinde, birbiri ardına patlayan konuşma kayıtlarına rağmen hükümetin neden hala sarsılmadığını derinlemesine bir analizle açıkladı. 

Hatta konuşmaların yanı sıra "turpun büyüğü" denilen büyük kasetin ortaya çıkması durumunda dahi AK Parti'nin bundan etkilenmeyeceğinin belirtildiği yazıda,"Başbakan'ın altın dolu küpleri bahçeye gömerken çekilen görüntülerini servis etseniz faydası yok" denildi.

İşte Yıldıray Oğur'un köşesine taşıdığı ve Berat Özipek'e ait olan yazıdan bazı bölümler;

Şimdiye kadar hükümet düşmüş, başbakan istifa etmiş, hükümeti kurma görevi Kemal Kılıçdaroğlu’na verilmişti. Ama öyle olmadı, olmuyor. Olmayacak da.

ALTIN DOLU KÜPLERİ GÖMME KASETİ ÇIKARSANIZ DA FAYDASI YOK

Hani seçimlerden hemen önceye saklandığı söylenen kaset, “turpun büyüğü” var ya, işte onu da patlatsanız yine olmayacak. Değil başbakanın ses kasetini, altın dolu küpleri bahçeye gömerken çekilen görüntülerini servis etseniz faydası yok.

KASET MASETLE SİYASET DİZAYN EDİLMEZ

Keşke, 90 sene sonra, toplum mühendisliğinin sökmediğinin artık çoktan anlaşılmış olması gereken bir ülkede, siyaseti dizayn etmek için kaset maset işine girmeseydiniz.

YENİLECEKSİNİZ!..

Açık söyleyeyim, yenileceksiniz. Çünkü bu toplum, ne yapmak istediğinizi çok iyi anlıyor. Vesayetten de kendisini kesip biçen, dizayn eden mühendislerden de nefret ediyor. Alavere dalavere, yine çocuklarının geleceğinin çalınmak istendiğinin farkında. 

KAVGANIN YOLSUZLUK KAVGASI OLMADIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ

Yarın çıkaracağınız başka kaset de fikrimi değiştirmeyecek. Gerçek bile olsa değiştirmeyecek. Çünkü bu kavganın asıl konusunun yolsuzluk olmadığını hepimiz biliyoruz.“Bir işten maksat ne ise hüküm ona göredir.”

ensonhaber

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri