Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kasetler Gizli Servis İşi!

27.05.2011 13:47
Habertürk'ün jöleli yazarı Yiğit Bulut, başta Fatih Altaylı olmak üzere "MHP'nin kasetleri gizli servis işi" diyenlerle dalga geçti! İşte Bulut'un o yazısı...

MHP’lilerin “kasetlerini gizli servisler çekti” diyenlere gülüyorum, ama sormadan da edemiyorum: Hangi gizli servis veya hangi ülkenin amacı MHP’yi baraj altına itmek olabilir?

TV programlarında veya gazete köşelerinde “bu tezi savunanlardan” bugüne kadar net bir cevap alamadım, söylenen hep aynı: “Gizli servis olabilir”! İşe “olabilir” ile başlayınca “her şey” olabilir!

Sonu yok, yaz yaz ipe diz!

Sevgili dostlar, son günlerde “Kasetler gizli servis işi” diyenlerin bence kafasında veya “ortak bilincinde” başka bir düşünce var.

Kamuoyu konuya hiç ilgi göstermediği için onlar söyleyemediler, ben söyleyeyim, birkaç tezleri var:

1 Bu kasetler iktidarı ayakta tutmak isteyen “ABD gizli servisinin” işi. Onlara göre “iktidar Amerika’nın çıkarlarını koruduğu” için ayakta tutulması gerekli...

2 Bu kasetler Türkiye’de orta ve uzun vadede “şeriat devleti” arzusuyla yanıp tutuşan ve hükümetle yakın teması olan İran gizli servisinin işi...

3 Bu kasetler, devletin gizli servisinin, hükümet talimatıyla taşeron olarak kullandığı başka bir gizli servis işi...

Gördüğünüz gibi “gizli servis işi” cümlesinin sonu “bu arkadaşlarımızın” kurgulamalarına göre “hükümet ile ilişkili” bitecek gibi görünüyor!

Aslında “görünüyordu” demek daha doğru, fikri savunanlar kamuoyunda daha ilk dakikadan itibaren “yalnız” kalınca “makro oyun planı da” çökmüş patlamış gibi görünüyor... Ne diyelim! Son bir soru soralım ve bitirelim: “Gizli servis işi” tezini, akademisyen, gazeteci, siyasetçi dostlarımıza kamuoyuyla paylaşma ve sonrasında savunma ihalesini “kim kimler” verdi? Aynen onlar gibi cevap verelim, çok zor değil: KİM OLACAK, GİZLİ SERVİS!

Yiğit Bulut, Habertürk 

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri