Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaybolan 12 köylünün öldüğü ortaya çıktı

17.05.2016 00:48
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya ait kamyonun infilak ettirilmesi sonucu kaybolan 12 köylünün patlama sırasında hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre etraftan toplanan ceset parçalarının DNA'sı, kayıp kişilerin a

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya ait kamyonun infilak ettirilmesi sonucu kaybolan 12 köylünün patlama sırasında öldüğü ortaya çıktı. Al Jazeera'nin savcılık kaynaklarından edindiği bilgiye göre etraftan toplanan ceset parçalarının DNA'sı, kayıp kişilerin akrabaları ile eşleşti.

İstanbul Adli Tıp kurumuna 5 tabut içinde gönderilen ceset parçaları ile köylülerden alınan kan örnekleri ile elde edilen DNA örnekleri üzerinde yapılan çalışmada 12 köylü için de eşleşme bulundu.

Cesetlerden arta kalanlar akşam saatlerinde Diyarbakır'a gönderildi. Salı günü 12 köylü için cenaze töreni düzenlenecek.

Daha önce patlamada ölen 4 köylünün kimliği belirlenmişti. Bu tespitin ardından patlama nedeniyle Dürümlü Köyü yakınlarında hayatını kaybeden Tanış Köyü'nden toplam 16 kişinin olduğu anlaşıldı.

Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri