Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayıp gazeteciler yurda dönüyor

12.05.2012 11:22
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yaklaşık iki aydır kayıp olan iki gazeteci için müjdeli haber verdi. Davutoğlu "İki gazeteciyi almak için bir uçağımız Tahran'a gidiyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'de kaybolan Türk gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un serbest bırakıldığını ve şu anda Tahran'a doğru yolda olduklarını bildirdi.

Davutoğlu, resmi ziyaret için gitti Estonya'dan Moldova'ya geçmeden önce twitter'da yayımladığı mesajda, Türk gazetecilerin serbest kaldığını açıkladı.

Açıklamasına ''Size güzel bir haber vereceğim'' diyerek başlayan Davutoğlu, uzun süredir yürüttükleri çabaların meyvelerini verdiğini ve iki gazetecinin serbest kaldığını belirtti.

Kısa süre önce İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüştüğünü belirten Davutoğlu, iki Türk gazetecinin şu anda Tahran'a doğru yolda olduklarını ve kısa sürede Tahran'a varmalarını beklediklerini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bir uçağı gazetecileri almak üzere Tahran'a gönderdiklerini belirten Bakan Davutoğlu, açıklamasını, ''Ailelerinin, sevenlerinin ve haber bekleyenlerin gözü aydın'' diye tamamladı.

Bu haber toplam 2248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri