Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kayıp Türk gazeteciler kesin yaşıyor'

25.03.2012 13:12
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamada, Suriye'de kaybolan iki Türk gazetecinin kesin yaşadığını belirtti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamada, Suriye'ye belgesel çekmek için giden Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'un İdlip kenti yakınlarında kaybolduğunu hatırlattı.

Konuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Yıldırım, ''İdlip'e yakın bir bölgede gazetecilik görevlerini yaparken kaybolan Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un hayatta olduklarını ve sağlıklı olduklarını kesin olarak biliyoruz'' dedi.

Olaya ilişkin görüşmeleri bizzat kendisinin yürüttüğünü vurgulayan Yıldırım, ''Bu süreç umduğumuzdan daha uzun sürdüğü için üzgünüz. Gazeteci arkadaşlarımızın dönüşlerini, ailelerinin sabırla beklemelerini diliyorum'' diye konuştu.

Görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Yıldırım, konunun hassasiyetinden dolayı daha fazla bilgi vermenin doğru olmayacağını belirterek, ''gerektiği takdirde ilerleyen günlerde detayları açıklayabileceğini'' sözlerine ekledi

Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri