Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayıp gazetecilerin son durumu

15.04.2012 03:27
Davutoğlu: Kayıp gazetecilerin kurtarılması için çalışmalarımız sürüyor

Dışişlerinden kayıp gazeteciler için açıklama

 Sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar Suriye’de kaybolan ve kendilerinden 36 gündür haber alınamayan Gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun için Dışişleri Bakanlığı önünde toplandı.

 Yağmura aldırış etmeden gece geç saatlere kadar bakanlık önünde dualar edip, kayıp gazeteciler için basın açıklaması yapan grubun önderleriyle İstanbul’da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu telefon ile görüştü.

 Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Temsilcilerinden Soner Kartal ile görüşen Davutoğlu, Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun’un kurtarılması için her türlü çalışmanın yapıldığını anlattı. Aralarında Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Aslan Değirmenci’nin de bulunduğu grubun temsilcileri Bakanlığa da davet edilerek son gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

 Görüşmede konuşan Dışişleri Ortadoğu Dairesi Başkanı, kayıp gazetecilerin bulunması için her türlü girişimde bulunduklarını belirterek,“Ümit ediyorum, ülkemize sağ ve salim dönmelerini temin ederiz” diye konuştu. Eylemci gruba Dışişleri yetkilileri tarafından pasta ve meyve suyu ikramı da yapıldı.Gruba yazar Bülent Akyürek de destek verdi.

 Mazlumder Ankara, İHH Ankara, Vahdet Vakfı, 16 Temmuz Gençlik Hareketi, İLKDER, Suriye Dostları Platformu ile çok sayıda üniversite öğrencisinin katıldığı eylem gece yarısı yapılan açıklama ve edilen dualar ile son buldu.  

3-adem.jpg

ooo.20120415031845.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri