Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail takımına Gazze protestosu

12.01.2012 22:45
Kayseri'de Avrupa Kadınlar Kupası yarı finalinde Kaskispor ile Elitzur bayan basketbol takımı arasındaki karşılaşma öncesinde bir grup İsrail’i protesto etti.

bayraklarıyla 'İnsanlığın kurtulması için kahrolsun İsrail', 'Bebek katili olduğu için kahrolsun İsrail', 'Filistin için kahrolsun İsrail', '9 şehit için kahrolsun İsrail', 'Ümmedin iftiharı Furkan Doğan için kahrolsun İsrail', şeklinde sloganlar attı.

Daha sonra Gönüllü Kültür Teşekkülleri adına Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan bir basın açıklaması Kalkan, iki ay önce İsrail’in başka bir takımı ile oynanan maçta niyetleri İsrail’i protesto etmek olan ve spora yakışmayacak herhangi bir harekette bulunmayan gençler hakkında dava açıldığını hatırlattı.

Kalkan, açılan davanın, sadece tepkilerini ortaya koyan ve insanlara zarar verme gibi düşüncesi olmayan gençler için olumlu sonuçlanmasını beklediklerini anlattı.

Grup, yapılan duaların ardından dağıldı.

Öte yandan maçın başlamasının ardından tribünde bir genç Filistin bayrağı açtı. Herhangi bir tezahüratta bulunmayan genç, polis tarafından salon dışına çıkarılarak emniyete götürüldü.

 

Bu haber toplam 2902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri