Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayseri'de mahkumlar yangın çıkardı

10.01.2011 14:05
Kayseri Kapalı Cezaevi'nde mahkûmların çıkardığı yangında dumandan etkilenen 11 mahkûm Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tahliye isteyen mahkumlar koğuştaki yatakları ateşe verdi

Kayseri Kapalı Cezaevi'nde mahkûmların çıkardığı yangında dumandan etkilenen 11 mahkûm Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayda mahkûmlara müdahale eden bir jandarma eri de yaralandı. Yangın, sabah saatlerinde hükümlülerin bulunduğu bir koğuşta yatakların yakılması sonucu çıktı. İddiaya göre cezaevinde mahkûmların isyan çıkarmak istedikleri ve jandarmanın zamanında müdahalesiyle olayın büyümeden engellendiği belirtildi.

Gültepe Mahallesi'ndeki Kayseri Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde Ceza İnfaz Yasası'ndaki düzenleme nedeniyle yılbaşından beri yapılan tahliyelerle ilgili taleplerde bulunduğu iddia edilen mahkûmların, sabah saatlerinde koğuşlarındaki yatakları ateşe vererek isyan çıkartmak istedikleri ileri sürüldü. Jandarmanın olaya zamanında müdahalesiyle mahkûmlardan 11'i dumanın etkisiyle zehirlendi. Mahkûmlara müdahale eden bir jandarma eri de yaralandı. Hastaneye kaldırılan mahkûmlar bir süre gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilerek tekrar cezaevine gönderildi. Olayla ilgili olarak inceleme başlatıldığı bildirildi.

2 saat acil serviste tedavileri süren mahkumlar tekrar cezaevine götürüldü.


CİHAN

Bu haber toplam 11896 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri