Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Yürek dağlayan bakışın sırrı

31.05.2012 10:30
4 yaşındaki Efe, terör kurbanı şehit babasını öfkeli bakışlarla uğurlamıştı. O bakışların sırrı ortaya çıktı.

Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik terörist saldırıda şehit olan polis memuru Ahmet Geben 'in 4 yaşındaki oğlu Efe, cenazedeki bakışlarıyla hafızalara kazınmıştı. Annesinin, saldırı gününe ilişkin sözleri o bakışları anlatan türden...

Geben'in Kahramanmaraş Göksun'daki evinde hüzün var. Eşi Ayten, kızları Esma Nur (13) ve Kardelen (10), oğlu Efe (4) teröre inat ayakta durmaya çalışıyor. Evinin kapısını açan Ayten Geben, teröre prim yaptırmayacağını söylüyor:

"İnsanları haince arkadan vurmakla kimse bir şey kazanamaz. Ahmet'im vatan uğruna şehit oldu. Ardında iki kızı ve oğlu var. Onları teröre inat asker ve polis yapacağım. Şehit çocuğu oldukları için devletimiz öncelik tanıyacaktır. Okutup vatana hizmet etmeleri için yetiştireceğim. Görevi başındaki ya da kendi halinde yaşayan insanların kanını dökerek hainler ne elde edebilir. Çocuklarım babalarını unutmayacak. İki kızım asker ya da polis olup babalarının adını gururla taşımak istediklerini söylüyorlar."

1 DAKİKAYLA KURTULDU

"O günü hiç unutmayacağım. Emniyet müdürlüğünün üstündeki lojmanda oturuyorduk. Olay günü Efe durmadı ve bahçeye inmek istedi. Babasının yanına yolladım. Neşe içinde oyun oynadılar. Bir süre sonra eşime seslenip Efe'yi yukarıya çağırdım. Eşim Efe'yi eve yolladığı sırada bayan trafik polisi yanına gelip şüpheli aracın geldiğinin anons edildiğini söylemiş. Oğlum merdivenlerden çıkarken eşim de bayan trafik polisine şüpheli araca kendisinin bakacağını söylemiş. Bu sırada teröristlerin içinde olduğu araç gelince çatışma çıkmış. Peşinden de patlama olmuş. Patlama sesiyle sarsıldığımızda Efe merdivenden eve doğru çıkıyordu. Bir kaç dakika önce olsa oğlum da orada olacaktı."

AKŞAM

Bu haber toplam 5078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri