Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazan'da Bayramda ihtiyaç sahipleri unutulmadı

12.09.2016 11:52
Kazanlı vatandaşların her türlü sıkıntısı ile gece gündüz demeden ilgilenen Kazan Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi aile ve çocukları unutmadı.

Kazanlı vatandaşların her türlü sıkıntısı ile gece gündüz demeden ilgilenen Kazan Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi aile ve çocukları unutmadı.

Kazan belediyesi ekipleri, her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi aile ve çocukları unutmadı. İhtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret eden belediye ekipleri, 50 çocuğu baştan aşağı giydirirken, 10 aileye de çeşitli yardımlarda bulundu. Belediye ekipleri böylece bayramda ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürdü. Ekipler, çocuklara çeşitli oyuncaklardan oluşan hediyeler de verdi. Ekiplerden oyuncaklarını ve hediyelerini alan miniklerin neşelerine diyecek yoktu.

Şehit ve gaziler unutulmadı

Ekipler ayrıca, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde 4’ncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken şehit düşen 9 ve gazi olan 92 kahraman Kazanlı’yı da unutmadı. Ekipler evlerinde ziyaret ettikleri gaziler ile şehit ailelerine çeşitli hediyeler takdim etti. Ekipler ayrıca kurban kesemeyen 150 aileye de çeşitli hediyeler verdi.    

Her zaman yanlarındayız

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, bayramların dayanışma ve kaynaşma günü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Böylesine özel günlerde özellikle çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Küçük bir hediye bir tebessüm, onların dünyalarında çok değişik anlamlar ifade eder. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarına bayramlık alamayan ailelerimizin her zaman yanındayız. Dar gelirli ailelerimizin her zaman yayındayız. Bu yardımları yalnızca bayramlarda değil sürekli olarak yapıyoruz. Tüm İslam Alemi’nin ve Türkiye’nin Ramazan Bayramı’nı kutlarım.”

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri