Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Açlık ve sefalet içinde ölümü bekliyorlar

15.12.2011 20:01
Terör örgütünün Kazan Vadisi'nde kalan bazı militanların mağaralarda açlık ve sefalet içerisinde ölümü beklediği öğrenildi.

Terör örgütünün Kazan vadisinde aldığı büyük darbeden sonra bir çok teröristi teslim olmak için fırsat kolladığı, bazı teröristlerin ise açlık, sağlıksız koşullar ve soğuk yüzünden çok zor durumda oldukları bildirildi.

Terör örgütünden kaçmayı başlayan M.A isimli teröristin güvenlik güçlerine verdiği ifadede, kendisinin de örgütten açlık ve soğuktan dolayı kaçtığını, ayrıca Kazan Vadisi'nde bulunduğu grupta 23 kişinin öldüğünü, kendisinin çatışmadan kaçtığını ve 3 gün boyunca küçük bir mağarada saklandığını hatta terör örgütünün bazı yayın kuruluşlarında öldüğü haberlerinin verildiğini söyledi.

İçinde bulunduğu grubun büyük sıkıntılar yaşadığını belirten teröristin, çoğu arkadaşının da teslim olmayı düşündüğünü, ancak bunu belli etmediklerini anlattı.

Teslim olmak isteyen teröristlerin hayatlarının tehlikede olduğunu belirten M.A.', bu yöndeki talebini ileten iki arkadaşından bir daha haber alamadıklarını sözde grup komutanına sorduklarında ise şu cevabı aldıklarını anlattı: "Bize onları askere yakın bir yere götürdük ki asker nereden geldiklerini bilmesin ve yerimizi tespit etmesin' denildi. Ama uzun bir aradan sonra Hakkari'de telsiz anonslarında iki arkadaşın ibret olsun diye infaz edildiklerini ve teslim olmak istedikleri için ve göreve karşı geldikleri için infaz edildiğini duydum. yalnız bunlar bizim arkdaşlar mı değiller mi bilmiyorum."

 

 

37896.jpg

 

37895.jpg

 

37897.jpg

 

37898.jpg

Bu haber toplam 8486 defa okunmuştur
Kendi Düşen Ağlamaz
Seydi Ahmet TURAN
Bunlarda eğitim ve kültür seviyesi yok denecek kadar.Eğer eğitimli olsalardı okurlardı vatana millete faydalı olurlardı.analarına babalarına faydalı insan olurlardı.20 Yaşındaki genç kızların ne işi var mağaralarda neyin mücadelesini veriyorlar.yeni açmış gül iken kendilerini soldurmaya dağ başına gidiyorlar.Rezillik rezalat fehmaz gibi katillerin sözünden dışarı çıkamıyorlar çıksalar infaz ediliyorlar.Ana ve babaların evlatlarına sahip çıkmaları gerekir örgütün şantaj ve tehditlerine bölge halkının boyun eğmemesi sağlandığında örgüt kendine yer bulamaz.
16 Aralık 2011 Cuma 09:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
BATIL BİR DAVA UĞRUNA
ali haksever
Bu kadar sefalet gerçekten çok anlamsız .
15 Aralık 2011 Perşembe 21:49
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri