Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaybetmek üzereyiz, gittikçe zavallılaşıp, çirkinleşiyoruz

12.06.2012 08:56
Öcalan’ın avukatlarından KCK tutuklusu Aydın Oruç’un notları arasında, “Sanırım kaybetmek üzereyiz, gittikçe çirkinleşiyoruz. Zavallılaşıp bencilleşiyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan ve “terör örgütüne üye olmak”tan tutuklanan Abdullah Öcalan’ın avukatı Aydın Oruç’un evinde ve bürosunda yapılan aramalarda ele geçirilen yüzlerce sayfalık İngilizce ve Türkçe el yazması notlarda çarpıcı ifadeler yer aldı. 6 adet ajandadan oluşan ve “Demokratik Toplum Demokratik Sivil Siyaset” başlığı altında sıralanan notlarda Oruç, yöneticilerini sert bir dille eleştirerek güttükleri siyasetin iflas ettiğini belirtiyor ve “Sanırım kaybetmek üzereyiz, gittikçe çirkinleşiyoruz, zavallılaşıp bencilleşiyoruz” sözlerini kullanıyor. İstanbul Başsavcılığınca sorgulanan ve 11. Ağır Ceza Mahkemesinde terör örgütü üyeliğinden tutuklanan Öcalan’ının avukatı Aydın Oruç’un yazdığı notlar KCK 2. İddianamenin 19. delil klasörlerinde yer alıyor. O notlardan bazıları şöyle:

‘Bazıları bana kızacaktır..’

“Eğer birileri “Partimizin kararları bazı eksiklikler istediğimiz gibi olmadı, ama artık yapılacak bir şey yok bu kararın arkasında durmak gerekir” diyorsa bilin ki karar veren bu açıklamayı yapanlar değildir. Sanırım kaybetmek üzereyiz, çirkinleşiyoruz, zavallılaşıp bencilleşiyoruz. En sonunda değerler üzerine hakaret etme yetkisinin kendisinde olduğunu söyleyenler bu söylediklerine karşı çıkacaklardır. Şimdiden söyleyeyim bu yazı sizi şok edecektir. Ne cüretle yazıyor diyecektir. Ama ben uzun zamandır gücüm yettiğince paylaşmaya çalıştığım bu sözleri şimdi paylaşmak istiyorum.”

‘KÜRTLERİN DÜZEYİ ÇAĞIN GERİSİNDE’

Abdullah Öcalan’ın avukatı Aydın Oruç notlarında Kürtler’i de aşağılıyor; Demokratik Toplum Partisi karar verme, ilerleme, program yapma, proje üretme, sorun çözme uzlaşma ve yenilikçi olma özelliğinin hiç birine sahip değildir. Sahip olduğu tek şey mücadele edenlerin ürettiği değerleri överek yaşamda bu yönüyle yer bulmaktır. Ama bana göre en belirgin olanı, yeteneksizliktir.Kürt toplumunun bir bütün olarak ciddi bir demokratikleşme ihtiyacı vardır. Bana göre Kürt toplumunun düşünüş biçimi bir düzeyi yakalamış olmakla beraber çağın doğruların yakalayabilir düzeyde değildir

Bu haber toplam 4536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri