Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK-BDP arasındaki organik bağ

29.11.2012 11:25
KCK operasyonu kapsamında ele geçirilen belgeler arasında KCK-BDP arasındaki organik ilişkiyi gözler önüne seren dokümanlar bulundu.
Van Çelebibağ Belde Belediye Başkanı Veysel Keser'e örgütün sözde silahlı kanadı HPG tarafından gönderilen vergi makbuzu aramalarda bulundu. PKK'nın silahlı kanadı HPG mührünü taşıyan makbuzda, “Sayın, Veysel Keser özgürlük mücadelemizin ulaştığı düzeyi dost, düşman herkes görmekte ve bilmektedir. Gönderdiğimiz vergi kağıdının bedelini siz yurtsever insanlarımızdan bekliyoruz. HPG Van Gücü” ifadelernin kullanıldığı öğerenildi.

Destek vermeyenler fişlenmiş

Dün Star'dan öğrenildiğine göre, Ele geçirilen bir başka belge de KCK'lıların oluşturduğu 3 kişilik bir komisyonun Can Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman doğan ile Nusret Almacı'yı sorguladığı tutanak. KCK'nın zabıta memurları ile yaşanan bir münakaşadan dolayı sorgulama yaptığı, belediye başkan yardımcısının bir suçlu gibi ifade verdiği görülüyor.

Hard diskleri incelenen bilgisayarlarda ise örgütün teşvik ettiği yasadışı gösteri ve kepenk kapatma eylemlerine katılmayan esnafların fişlendiği belgelere ulaşıldı. İsimleri tek tek sıralanan esnaf hakkında hangi eylemlere destek vermedikleri sıralanırken, örgüt tarafından uyarılması, gerekirse zarar verilerek cezalandırılması rapor edildi.

Star 
Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri